Spektakl

Cykliści

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Dolne miasto gdańsk, Ul. łąkowa, wróbla, radna, reduta wyskok
w ramach imprezy:
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Teatr Porywacze Ciał, Polska (Poznań)
Cykliści

"Cykliści" czyli zwariowany ślub Bractwa Cyklistów to nasza najnowsza uliczna parada "Porywaczy Ciał". Cała akcja jest oparta na barwnym korowodzie szalonych weselników - niezwykłych rowerzystów. Panna młoda zabiera ze sobą wszystkie prezenty i ucieka przed swoim wybrankiem na pokracznej hulajnodze, jest rozkapryszona i zwariowana. Jej welon unoszą w powietrze baloniki w kształcie serca. Pan młody goni ją, ale jednocześnie nie stroni od innych niewiast i wszelkiej zabawy. Ciągle wszystkich zaczepia, częstuje szampanem, tańczy i szaleje.

Człowiek - orkiestra komentuje wszystko na żywo, wciąga publiczność w akcje, stwarzając muzykę z grających elementów, które ma zamontowane na swoim rowerze, puszcza ją z taśm, organizuje imprezę, za każdym razem kiedy korowód się zatrzymuje. Szalony duchowny, mający połączenie astralne, próbujący pogodzić młodych, dolewa oliwy do ognia, zapominając w kółko, kto z kim się żeni, więc ciągle udziela ślubów przypadkowym widzom. Pochód zamyka Ciocia z Wysp Hawajskich, słoneczna, radosna, rozdająca wszystkim napotykanym uśmiechy i świeże owoce, jest jeszcze niechciany brat pana młodego, śmieciarz i nicpoń, oraz Człowiek Prosto z Plaży, chciał nad wodę, trafił na ślub...

Jest wesoło, groteskowo, absurdalnie, kolorowo i głośno - czyli wszystko co potrzebne, żeby trochę namieszać i wnieść więcej życia do ulicznej rzeczywistości. A jak ktoś nie lubi ślubów, to ryż mu w oko i zaraz polubi... Parada jest interaktywna, wciągamy do zabawy widzów. Siedmiu cyklistów jedzie sobie luźno na rowerach, robiąc przystanki i zadymę czas od czasu. Jest bardzo kolorowo, głośno z odrobiną pirotechniki i mnóstwem szaleństwa. Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda hej.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij