• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

CyberWill - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny komedia
kasy:
58 344-05-73
czas trwania:
40 min.
w ramach wydarzenia:
27. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
Spektakl / SzekspirOFF
CyberWill
reż. Zuzanna Kasprzyk, Andrzej Molenda, Paweł Gala


Spektakl bierze udział w konkursie SzekspirOFF

Celem nurtu SzekspirOFF jest zaproszenie do współpracy artystów i zespoły pozainstytucjonalne, dla których punktem wyjścia w projektach jest twórczość Szekspira. To konkurs, w którym dofinansowane są nowe produkcje niezależne, przygotowywane specjalnie na festiwal i oceniane przez międzynarodowe jury. Spektakl jest propozycją jednego z pięciu finalistów.

Artyści o spektaklu

Nieformalny kolektyw Tonący Cyrk Charliego Printscreena przedstawia krotochwilną tragikomedię "CyberWill" w 17 aktach. Tytuł nawiązuje do dramatu Szekspira "Cymbelin". Po pierwsze dlatego, że eksperci kłócą się, czy to komedia, czy dramat. Czyli nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Po drugie, podobno William nie pisał tej sztuki sam, tylko z jakimś kolegą, co by się nam zgadzało. Po trzecie, jest bez sensu. Wszystkie te informacje przekazał nam pewien Zaufany Informator na W, nie widzimy więc powodu, by podawać je w wątpliwość. Oprócz powyższych nie ma więcej nawiązań, więc można spokojnie oglądać spektakl - bez kompleksów, że się sztuki nie czytało i nie wiadomo, o co chodzi. Zresztą my też jej nie czytaliśmy, bo nie ma tej pozycji w "Wolnych Lekturach".

A poważnie, spektakl jest próbą odpowiedzi na najbardziej aktualne i współczesne pytania o kondycję człowieka w dzisiejszym świecie. Sprawdzimy więc, jak z kondycją Pawła, bo ostatnio mało się ruszał. "Zchallengujemy" też kondycję naszego cyfrowego kolegi o wdzięcznym imieniu ChatGPT. A nad wszystkim czuwać będzie Duch Williama Szekspira i jego sztuki - te, które napisał i których jeszcze nie napisał (przy okazji, jeśli zechce się ukazać, zapytamy go, co myśli o idei praw autorskich).

Nie należy spodziewać się logiki, tylko trochę algebry, solidnej porcji sztucznej inteligencji i całkiem sporo naturalnej, stuprocentowej, biodegradowalnej głupoty. W końcu przyszłość jest pewna, wspaniała jest GłuPoTa tego świata, a najsłynniejsza czaszka w dziejach teatru należała do błazna.

Występują
Senior Dance Developer - Paweł Grala
Transformator Wstępnie Nauczony do Generowania - ChatGPT

Odpowiedzialność biorą
Zuzanna Kasprzyk - Junior Middle End
Andrzej Molenda - Scrum Majster

Towarzyszą, wspierają i kibicują
Muzyka - Wojciech Glądys
Robotyka - Julia Kawa

Język - polski z napisami w języku angielskim
Partner: Łódźki Dom Kultury

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery