• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cunningham. Choreograf współczesności

W cyklu Kino na Goyki wyświetlamy najciekawsze filmy dokumentalne, ukazujące sylwetki artystów, opisujące najważniejsze trendy w sztuce. Będziemy też zapraszać na filmy dotyczące najważniejszych zagadnień związanych ze zmianami klimatu, ekologią, problemami społecznymi. Przy doborze filmów współpracujemy z programerami Millennium Docs Against Gravity i Sopot Film Festival.

lut 16

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
 
Pokaz filmu 8.12 (czwartek), godz. 18.00.

Wstęp 12 zł

Wstęp można wykupić w naszym sklepie internetowym: https://goyki3.pl/sklep/ oraz na miejscu przed seansem.

Cunningham. Choreograf współczesności
Cunningham
reż. Alla Kovgan/Niemcy/USA/Francja/2019/89 min

Merce Cunningham to ikona naszych czasów. Legendarny amerykański tancerz i jeden z największych choreografów XX wieku, był rewolucjonistą i wizjonerem na miarę Wacława Niżyńskiego. Fundamentalnie odmienił zasady współczesnego tańca, uwolnił go od tradycyjnej zależności od muzyki i wniósł element improwizacji. Tworzył sztukę, którą trudno jest opisać słowami. W filmie obserwujemy rozwój artystyczny Cunninghama: od trudnych początków w Nowym Jorku, przez współpracę z kompozytorem Johnem Cageem, aż po szczyt jego kariery jako choreografa.

opis festiwalowy

Opinie

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak: