• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Cuda nad Rospudą. Familijne spotkanie z Justyną Bednarek

Wszystkich małych i dużych fanów Justyny Bednarek zapraszamy do Koca i książki na wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się 13 czerwca o godzinie 17:00. Wydarzenie poświęcone będzie książce Cuda nad Rospudą, która przybliża czytelnikom bajki ludowe z Podlasia i Suwalszczyzny, a także barwną i burzliwą historię tych rejonów Polski. 

cze 23

niedziela, godz. 10:00

Wstęp wolny

6 maja - 26 listopada 2024, godz. 10:00 - 18:30

Wstęp wolny
Po spotkaniu autorka z przyjemnością podpisze wszystkim chętnym książki lub zeszyty z autografami, ale nie pojedyncze kartki. 
Po rozmowie z Justyną Bednarek zapraszamy uczestników na warsztaty plastyczne z Mają Zielińską, podczas których powstaną piękne ptaki z papieru ozdobione ludowymi wzorami. 
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Z chłopów my wszyscy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

O książce: 
Cuda nad Rospudą i inne bajki ludowe. Podlasie i Suwalszczyzna to kolejny tom serii Z Krainy Złotych Pól wydawanej przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zapraszamy wszystkich do poznania magicznego świata bajek ludowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 
Przepiękne teksty opracowane przez Justynę Bednarek pokazują, jak wyglądało i czym charakteryzowało się życie na dawnej podlaskiej i suwalskiej wsi. Za ich pośrednictwem można poznać wierzenia i obyczaje mieszkańców pochodzenia polskiego, litewskiego, tatarskiego, białoruskiego oraz ze wspólnoty wyznaniowej staroobrzędowców. 
Bajki opowiedzieli bajarze pochodzący z terenów Podlasia i Suwalszczyzny. Wśród nich znaleźli się Maria Chazbijewicz, Krystyna Cieśluk, Anna Fionik, Zofia Gibowicz, Anna Dorota Halicka, Marcin Halicki, Teresa Harasiuk, Wacława Kapłanow, Halina Kochańska, Józef Murawski, Weronika Wolańska i Anastazja Sidor. Pieśni zaśpiewali Małgorzata Makowska i Marcin Lićwinko. 
Niewątpliwym atutem książki są ilustracje autorstwa Macieja Szymanowicza. Artysta pięknie ukazuje kolorową i bogatą architekturę podlaskiej i suwalskiej wsi oraz jej obyczajowość i wyjątkowość. 
(źródło: https://sklep.nikidw.edu.pl/produkt/cudowne-lekarstwo-i-inne-bajki-ludowe-2/) 
 O autorce: 
Justyna Bednarek (ur. 1970), z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad 50 książek, w tym Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek, które weszły do kanonu lektur szkolnych, Pięciu sprytnych kun, Babcochy czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku.
Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku Przecinek i kropka, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za ostatnią cześć Skarpetek).
Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej w miesięczniku Kuchnia.
Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota, dwie kury i dwa kaczory biegusy. 
(źródło: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/tworcy/justyna-bednarek) 

Opinie

Sprawdź się

Jedynym w Polsce przeglądem spektakli musicalowych w Polsce jest...?