Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Corazôn de Angeles (3 opinie)

teatr uliczny
Corazôn de Angeles
8.6 18 ocen 1 10
Theater Tol (Belgia)
Corazôn de Angeles

Radość i lekkość są najważniejszymi tematami tego przedstawienia. Opowiada ono o ślubie, podczas którego para zakochanych zjada się nawzajem, tańczy, lata, a nawet zjada bawełnianego cukierka. Młoda para znajduje się w doborowym towarzystwie muzyków i postaci rodem z bajek. Wielkim prezentem dla nowożeńców są anioły - stróże, marzyciele.

We współczesnej kulturze panna młoda niesie bukiet kwiatów. Pierwotnie była to gałązka ostrych przypraw używana do odpędzania złych duchów od małżonków. W "Corazon de Angeles" panna młoda nie otrzymuje bukietu, aby odpędzić zło, lecz anioły, aby zatrzymać dobro.Publiczność będzie gościem na weselu. Chcemy ją poruszyć i uszczęśliwić, ofiarowując jej niezapomnianą noc. Chcemy, aby po powrocie do domu poczuli, że życie zyskało nowy wymiar. Anioły nie tylko przynoszą dobro młodej parze; również goście powinni odczuć ich pozytywną energię.

Teatr Tol z Antwerpii (Belgia) został założony w 1998 roku. W swojej pracy grupa wykorzystuje obrazy, grę aktorską i muzykę, słowa mówionego zaś - prawie w ogóle. Miejsce gry jest zawsze podstawą dla każdego show. Ukształtowanie przestrzeni oraz jej historyczny i społeczny kontekst stanowią inspirację dla przedstawień Teatru Tol. W skład teatru wchodzą rzeźbiarze, muzycy, tancerze i aktorzy. Trupa nie występuje na deskach teatrów, lecz preferuje "niezwykłe" miejsca takie, jak: przestrzenie postindustrialne, parki, plaże, brzegi rzek, ruiny zamków... Są one w jak największym stopniu wykorzystywane jako integralne elementy dekoracji. W ten sposób każde przedstawienie jest unikalne.

Recenzja Trojmiasto.pl

Widowiskowe zakończenie piętnastej Fety. Podsumowujemy Fetę 2011 Widowiskowe zakończenie piętnastej Fety. Podsumowujemy Fetę 2011

Widowiskowe zakończenie piętnastej Fety. Podsumowujemy Fetę 2011 (48 opinii)

Każda impreza kiedyś się kończy. Przez cztery dni na bastionach, Starym Przedmieściu i Dolnym...

18 lipca 2011

Opinie (3)

 • Fantastyczy spektakl (opinia sprzed 10 lat)

  Polecamy

  • 3 0

 • Profesjonalizm w każdym calu (1) (opinia sprzed 10 lat)

  Kapitalny klimat sztuki, fantastyczne efekty i nagłośnienie. W połączeniu z widokiem na panoramę miasta (z wierzchołka Bastionu Wilk) całość prezentowała się bajkowo, jak ze snu. Górna półka i pewnie dość wysokie koszty realizacji..

  • 3 0

  • bastion!=reduta (opinia sprzed 10 lat)

   Kolego - FYI - bastion żubr, a reduta wilk..

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery