Impreza już się odbyła
PATRONAT

Coaching Nietzschego. Szkoła życia dla wszystkich i dla nikogo

"Coaching" Nietzschego. Szkoła życia "dla wszystkich i dla nikogo" to pierwszy z cyklu multimedialnych wykładów Roberta Dolewskiego w IKM. Podczas spotkania, które odbędzie się 11 października o godz. 18.00, wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami zastanowi się, co do zaoferowania ma współczesnemu człowiekowi niemiecki filozof - Fryderyk Nietzsche i jego filozofia życia, kojarzona głównie z ideami "śmierci Boga", "nadczłowieka" oraz "woli mocy"?

gru 6

niedziela, godz. 10:00 - 12:00

bilety 49 zł
maj'21 21-23

piątek - niedziela, godz. 16:00

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

- Podczas spotkania zastanowimy się nad ideami "śmierci Boga", "nadczłowieka" oraz "woli mocy" postawionymi w kontekście tak popularnych dziś zjawisk coachingu, mentoringu, psychoterapii czy też treningu personalnego, nastawionych na ciągłe rozwijanie ludzkiej osobowości. Czy Nietzschego można uznać ze swego rodzaju filozoficznego coacha a jeśli tak, to jakie praktyczne życiowe mądrości ma nam do przekazania dziś? A może to współcześni spece od rozwoju osobistego w jakiś sposób czerpią z nauk autora To rzekł Zaratustra? - zapowiada Robert Dolewski.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

11 października, godz. 18.00, "Coaching" Nietzschego. Szkoła życia "dla wszystkich i dla nikogo" - wykład Roberta Dolewskiego

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?