• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Co widzisz - wystawa

Tematem wystawy edukacyjnej "Co widzisz?" jest patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni, wyselekcjonowane spośród 40 000 zdjęć znajdujących się w archiwum Muzeum Miasta Gdyni.

Nie jest to jednak klasyczna ekspozycja historycznych fotografii i dokumentów, a zbiór zaprojektowanych w przestrzeni muzeum sytuacji umożliwiających różne sposoby odbioru przedstawianych kadrów. Zapraszamy widzów do oglądania, które jest działaniem - niektóre sytuacje wymagają wykonania gestu, uruchomienia wyobraźni lub spojrzenia na to, co wydaje się oczywiste, z nieoczywistej perspektywy. Proponujemy proste doświadczenia, które niekoniecznie prowadzą do z góry zaprojektowanych wniosków. To, co widzowie zobaczą, na co zwrócą uwagę, na czym skupią wzrok, a co pominą - zależy od ich indywidualnych wyborów i gotowości do wykraczania poza przyzwyczajenia związane z patrzeniem na fotografię i rozumieniem tego, co sfotografowane.

W związku z wystawą w Muzeum Miasta Gdyni odbędą się liczne wykłady i spotkania dotyczące zagadnienia fotografii archiwalnej i współczesnej oraz mnogości perspektyw postrzegania obrazu. Zaplanowane są również panele dyskusyjne oraz liczne atrakcje przygotowane przez Ośrodek Edukacji.

Organizator: Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Kuratorka: Agnieszka Pajączkowska
Koordynatorka: Agata Abramowicz
Współpraca/Konsultacje: Agata Abramowicz, Anna Lipińska, Dariusz Małszycki, Tomasz Sosnowski, Weronika Szerle, Michał Miegoń
Projekt aranżacji wystawy: Grupa GDYBY
Projekty graficzne: Anita Wasik

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  5 zł
ulgowy: 5 zł (od osoby)
normalny: 10 zł (od osoby)
rodzinny: 15 zł (najwyżej dwie osoby dorosłe i maksymalnie 8 dzieci do lat 18)

dzieci do lat 7 nie obowiązują opłaty
na wystawy stałe i czasowe

W każdy piątek wstęp na wystawy stałe i czasowe Muzeum Miasta Gdyni jest nieodpłatny.

Opinie

Sprawdź się

Z okazji obchodów 25. rocznicy powstania Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej odbył się koncert:

 

Najczęściej czytane