• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Co tonie, a co nie? - spotkanie z Kingą Willim w ramach Oliwskiego Święta Książki

Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat z opiekunami na spotkanie z Kingą Willim, autorką książki pt. Basia Wrzos i żywioły. Woda. Będzie to niezwykła rozmowa o tajemniczych zjawiskach fizycznych, z którymi stykamy się na co dzień.

Dorośli dowiedzą się, jak w przystępny sposób opowiadać o tych nie najłatwiejszych sprawach, a w części warsztatowej, zatytułowanej Co tonie, a co nie?, dzieci przeprowadzą fascynujące eksperymenty. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzamy już teraz, że wśród zagadkowych akcesoriów pojawią się spinacze i płyn do naczyń. Ponieważ obserwacje warto będzie zapisać, nauczymy Was, jak się robi specjalne notatki graficzne!

Spotkanie poprowadzi Barbara Piórkowska, znakomita gdańska pisarka.

Startujemy o godzinie 11.00 w sobotę, 27 kwietnia 2024. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem: bibliotekaoliwska@wbpg.org.pl

Serdecznie zapraszamy! Odkryj z nami naukę poprzez zabawę!
Oliwskie Święto Książki dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Partnerzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. C. Korzeniowskiego w Gdańsku, Biblioteka Oliwska, Księgarnia Kameralna Książka i Wino, Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych im. adm. J. Unruga, Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Mydlarskiego w Gdańsku.

Kinga Willim - tutorka kreatywnego pisania i programowania, propagatorka nauczania domowego. Pochodzi z Elbląga, od wielu lat związana jest ze Świeciem. Pasjonatka fotografii i malarstwa akwarelowego. Na swoim koncie ma opowiadanie pt. Niebna, w 2022 roku wydała Narzędziownik pisarza. Kreatywne harce słowne książkę poświęconą twórczemu pisaniu, na przykładzie konkretnych ćwiczeń inspirowanych jej warsztatami. Najnowsza pozycja, Basia Wrzos i żywioły. Woda to pierwsza część cyklu edukacyjnego o zjawiskach fizycznych.
Więcej o Autorce i jej książkach: www.rozwijamysie.pl


 

Informacja o biletach

wstęp wolny, obowiązują zapisy: bibliotekaoliwska@wbpg.org.pl

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci odbyła się w 2022r. Gdańsku?