• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Clément Cogitore

W styczniu w sopockim Art Inkubatorze zagości wybitny francuski artysta wizualny Clément Cogitore. 18 stycznia, o godzinie 18 odbędzie się otwarty dla publiczności wykład mistrzowski, w trakcie którego artysta opowie o swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy jako twórca filmów i wideo, podzieli się fragmentami ostatnich prac i omówi główne wątki swojej praktyki artystycznej. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i będzie moderowane przez Alka Hudzika. Wstęp wolny.

Dla szerokiej publiczności przygotowaliśmy  również pokaz filmów  artysty. Zaprezentujemy Neither Heaven Nor Earth z  2015 ( 1h 42 min )   16 stycznia,  godzina 18.00 oraz Bielutin z 2011 i  Braguino z  2017 17 stycznia godzina 18.00. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.
Pokaz filmów odbędzie się dzięki uprzejmości Artysty, Chantal Crousel Consulting, Paris; Galerie Elisabeth i Reinhard Hauff, Stuttgart.

W ramach programu sztuk wizualnych w 2023 roku w Goyki 3 Cogitore spotka się również z małą grupą studentów, aby skonsultować ich portfolia. Aby zgłosić chęć udziału w portfolio review należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1IdhaWz50SOJ1x57jOXdGJSYRo3NwUAu2g7QORgmqGwk/viewform?edit_requested=true oraz przesłać portfolio na adres kasia.sobczak@goyki3.pl do dnia 15.12.2022 roku, do godziny 14.00. Spośród zgłoszeń zostaną wybrane trzy osoby, które odbędą konsultacje z artystą w Sopocie w dniu 18 stycznia 2023 roku. Konsultacje odbędą się w języku angielskim.

Kuratorka projektu: Kasia Sobczak

Clement Cogitore
Po studiach w Le Fresnoy, francuskim Narodowym Studiu Sztuki Współczesnej, Clément Cogitore rozwinął swoją praktykę artystyczną na skrzyżowaniu sztuki współczesnej i kina. Łącząc film, wideo, instalacje i fotografie, Cogitore kwestionuje sposoby współżycia między ludzkością a jej własnymi obrazami i reprezentacjami. Rytualność, pamięć zbiorowa, figuracja sacrum, jak również szczególna idea przenikania się światów są wiodącymi trendami w jego praktyce.
Prace Cogitore były pokazywane i wystawiane m.in. w Palais de Tokyo, MADRE (Neapol), Centre Georges Pompidou (Paryż), Institute of Contemporary Arts ICA (Londyn), Haus der Kulturen der Welt (Berlin), MACRO (Rzym), MoMA (Nowy Jork), Museum of Fine Arts (Boston), MNBA (Québec), SeMA Bunker (Seul), Red Brick Art Museum (Pekin), Kunsthaus Baselland (Bazylea). W 2011 roku Cogitore otrzymał główną nagrodę Salon de Montrouge w dziedzinie sztuki współczesnej, a rok później został rezydentem Villa Medici, Akademii Francuskiej w Rzymie. Jego prace filmowe były wybierane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach (Cannes, Locarno, Telluride, Los Angeles, San Sebastian).
W 2018 roku, Clément Cogitore otrzymał prestiżową nagrodę Marcela Duchampa w dziedzinie sztuki współczesnej. Od 2018 roku wykłada w Ecole des Beaux Arts de Paris, gdzie kieruje swoją własna pracownią filmową.
Clément Cogitore jest reprezentowany przez Chantal Crousel Consulting, Paryż oraz przez Galerie Elisabeth & Reinhard Hauff, Stuttgart.
 
Partner projektu: Instytut Francuski w Warszawie
 
Portfolio review
 
Zapraszamy wszystkich chętnych studentów i studentki pracujących z wideo, filmem i działaniami multimedialnymi do zgłaszania się na indywidualne konsultacje portfolio z Clémentem Cogitore.
W trakcie konsultacji Cogitore zapozna się z pracami studentów i porozmawia o możliwościach rozwoju praktyki.
 
Aby zgłosić chęć udziału w portfolio review należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem: oraz przesłać portfolio na adres kasia.sobczak@goyki3.pl do dnia 15.12.2022 roku, do godziny 14.00.

Spośród zgłoszeń zostaną wybrane trzy osoby, które odbędą konsultacje z artystą w Sopocie w dniu 18 stycznia 2023 roku.
Konsultacje odbędą się w języku angielskim.
Goyki 3 Art Inkubator nie pokrywa kosztów przyjazdy wybranych osób do Sopotu.
 

Opinie

Sprawdź się

Zaczytani w Gdańsku to akcja: