Spektakl

Cirque du Soleil: Alegría

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Ergo Arena

adres:
Gdańsk, Pl. dwóch miast 1
kasy:
58 767-22-24
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.3 / 5 (23 głosy)

Po ubiegłorocznym sukcesie spektakli Saltimbanco, Cirque du Soleil we współpracy z Alter Art przedstawiają docenione przez krytyków i publiczność na całym świecie widowisko Alegría w ERGO ARENIE od 31 lipca do 4 sierpnia 2013 - tylko siedem spektakli!

O Cirque du Soleil:
Na początku, Cirque du Soleil tworzyło kilkunastu artystów ulicznych na czele z Guyem Laliberté - wielkim wizjonerem, do dzisiaj projektującym najważniejsze działania Cirque du Soleil. Projekt Laliberté stanowił zalążek zupełnie nowej wizji cyrku (Cirque Réinventé). W przedstawieniach zrezygnował z udziału zwierząt, a prosty cyrkowy humor zastąpił artystyczną rozrywką wysokiej klasy, wzbogaconą o elementy teatru i opery, bogate kostiumy i imponującą choreografię.

Tytuł Alegría pochodzi od hiszpańskiego słowa, oznaczającego uniesienie, radość i świętowanie. W widowisku występuje 55 artystów z 15 krajów. Alegría ma w sobie coś z barokowej opery: barwne kostiumy, oryginalną muzykę na żywo i piękne dekoracje - idealne tło dla zachwycającego pokazu sprawności i sztuki. Wszystko to składa się na spektakl imponujących umiejętności, siły i szybkości, ułożonych w eleganckie, eteryczne numery.

W Alegríi można zobaczyć teatralny i zmysłowy "Trapez Synchroniczny" i energetyczne "Podniebne Maszty", gdzie odważni akrobaci przelatują do swoich towarzyszy na wysokości ponad dwunastu metrów. Niech do wyobraźni przemówią zwinni ludzie-gumy i artyści igrający z ogniem i ostrzem w rytmicznym, niebezpiecznym Tańcu Płonących Noży. W "Power Track" możemy obejrzeć piękny pokaz młodzieńczej energii w synchronicznej choreografii na trampolinie, w magiczny sposób wyłaniającej się spod sceny. W "Rosyjskich Masztach" artyści szybują w spektakularnych saltach i niezwykłych piruetach w powietrzu, lądując na masztach o średnicy 12 cm, opartych na silnych ramionach kolegów. Alegría to coś więcej, niż widowisko... to przeżycie, fascynujące publiczność w każdym wieku.

Recenzja Trojmiasto.pl

Alegría - cyrk najwyższych lotów zachwyca w Ergo Arenie

Zapierające dech w piersiach ewolucje i klaunada na najwyższym poziomie. Drugie zetknięcie trójmiejskiej widowni z Cirque du Soleil w...

Zdjęcia

  Opinie (11) 4 zablokowane

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Sprawdź się

  Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?