Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Cirque Pop'Up (1 opinia)

teatr uliczny
Cirque Pop'Up
10.0 2 oceny 1 10
Cirque Pop'Up, Francja

Cirque Pop'Up dają dwa przedstawienia (ograniczona liczba miejsc: 45 osób):

"Atomowe bikini" ("Atomic Bikini")/25 min/od 19.30-20.00
Ożywione tzw. atomowe marionetki. Otwarte zostaje przenośne pudło na telewizor z lat 60. XX wieku. Zapala się ekran i widzowie zostają zabrani w podróż wideo w historię bikini, sławnego kostiumu kąpielowego, którego nazwa jest bezpośrednio związana z miejscem prób nuklearnych na atolu Bikini. Opierając się na tej gorzkiej obserwacji, lalkarz próbuje odnaleźć z ekscentrycznym humorem podobieństwa między uwolnieniem kobiecego ciała a uwolnieniem atomu.

"Kino wesołego miasteczka" ("The Fairground Cinema") (co 20 min między 15.00 a 17.00 i od 20.00 do 21.00 / dla wszystkich)
Dwie dziwne postacie, Klaus i Pebble, zapraszają publiczność na sesje filmowe trwające około 20 minut, w atmosferze dawnego kina wesołego miasteczka.

Grupa teatralna założona przez Juliena Sauvageta i Marineʼa Dubois. Julien Sauvaget urodzony w 1982 roku w La Roche-sur-Yon, we Francji, jest kolekcjonerem, inicjatorem projektów, aktorem i badaczem. Do 19. roku życia mieszkał we Francji i Niemczech, podróżował, pracował i studiował w Hamburgu, Grenadzie i Strasburgu. W latach 2003-2007 zaczął zajmować się profesjonalnie sztuką ulicy. W roku 2007 został współzałożycielem towarzystwa Popul'Art, które zajmuje się organizacją występów ulicznych i wydarzeń kulturalnych, czerpiąc inspiracje ze świata wesołych miasteczek. Urodzona w 1982 roku Marine Dubois mieszka w Marsylii. Ukończyła scenografię w Ecole Nationale Supérieure des Arts Visuels (e.n.s.a.v) la Cambre w Brukseli. Marine szczególnie lubi poruszać się pomiędzy malarstwem, rysunkiem, lalkarstwem i projektowaniem scenografii.

Opinie (1)

  • Koniecznie zajrzyjcie (opinia sprzed 7 lat)

    Jedna z najlepszych grup teatralnych tegorocznej FETY, a obawiam się, że niedoceniona. Klimat niepowtarzalny, świetni ludzie. Polecam.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery