• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ciałość | wystawa fotografii Katarzyny Gapskiej

41 kobiet zgodziło się pozować nago, przy wybranym przez siebie drzewie, po to aby opowiedzieć swoją najgłębszą i najprawdziwszą historię i obdarować nią inne kobiety. Fotografie z wystawy prezentują kobiece sny, które śnią się poprzez nagie kobiece ciała.

23 maja - 16 czerwca 2023, godz. 10:00 - 12:00

Gdańsk Nowy Port,
Wstęp wolny

3 - 30 czerwca 2023, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Każda historia dotyczy jakiegoś kobiecego archetypu, dlatego opisy do zdjęć są wzbogacone o cytaty z książki Clarissy Pinkoli Esetes "Biegnąca z wilkami". Wszystkie opowieści dzieją się w obrazie poprzez Drzewo Życia. Kobieta stoi przy swoim drzewie (choć czasami nie widać go na zdjęciu) i daje się ponieść własnym temu, co czuje. Zostawia rozum i wiedzę i podąża za intuicją. Fotografie opowiadają sny, które nawiązują do upadków, pożegnań, strat i niekończącego się odradzania we własnej mocy.

CIAŁOŚĆ powstała z myślą o innych kobietach. Jest o przełamywaniu własnych ograniczeń, o szczerości i o zachwycie nad mocą kobiet. Ma dawać nadzieję i pokazywać,że kobiety potrafią być siostrami i pięknie się różnić a przez to tworzyć całość.

Autorką fotografii jest Katarzyna Gapska, psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu,  fotografka, fotografoterapeutką, autorka programów rozwojowych dla kobiet pt. Widzę się oraz 4 pory kobiety. Jest absolwentką Prywatnej Akademii Fotografii Tomasza Tomaszewskiego, studiów polonistycznych, Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Psychologii Procesu.
Zajmuje się snami, Kołem Życia oraz tematem kobiecości.
 

Opinie

Sprawdź się

Teatr Miniatura to teatr: