• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ciało w Naprawie

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
23 października 2011
7.1
14 ocen
LIPZEZREW
Ciało w naprawie!

Zamierzeniem twórców spektaklu "Ciało w Naprawie" jest polemika ze zdaniem "Radość życia jest wszędzie taka sama, tak w Madrycie, jak i w Jordanowie. A ból jest jeden, czy w Krakowie, czy w Naprawie." (J.Kurek "Grypa szaleje w Naprawie").

Spektakl porusza kwestie związane z cierpieniem i samotnością. Pokazuje jak zachowuje się człowiek pozbawiony więzi z drugim człowiekiem. Tytułowa Naprawa odnosi się do nazwy miejscowości, jak i też do uzdrowienia, poprawy zdrowia. Relacje, sytuacje, w których się znaleźli bohaterowie spektaklu są chore (brak zrozumienia, samotność, agresja). Czy uda się im je naprawić?

Teatr Lipzezrew pozostaje w zgodzie ze swoją konwencją. Spektakl, mimo trudnych problemów poruszanych w przedstawieniu, jest pełen nadziei i optymizmu.

Choreografia: Bożena Zezula, Edyta Niemiec
Reżyseria: Lipzezrew
Muzyka: Zespół Deszcz
Reżyseria świateł: Ada Dobrzelecka
Kostiumy: Patrycja Sobucka

Wykonawcy: Edyta Niemiec, Bożena Zezula, Tomasz Lipski gościnnie; Danuta Markisz

Spektakl realizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury 2011 oraz we współpracy z Klubem Żak.

-----

BOŻENA ZEZULA - tancerka, aktorka, samodzielny choreograf. Edukację taneczną pobierała u: Leszka Bzdyla, Imre Thormanna (butoh), Melisy Monteros, Wojciecha Mochnieja, Charlotte Vincent, Tero Saarinen, Martina Kivady, Grzegorza Brala, Anny Zubrzyckiej, Andrzeja Moguczy, Chiharu Mamiya. Współzałożycielka teatru LipZezRew w 2000 roku. W latach 1995-2000 była aktorką i tancerką w teatrze Dada von Bzdülöw. Z Teatrem Patrz Mi Na Usta Krzysztofa "Leona" Dziemaszkiewicza występowała w spektaklach "Variete Cameleon" i "Różana góra". Z Teatrem Okazjonalnym w 2006 roku współtworzyła spektakl "Kwadrat. Wersja 6". Występowała na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Z teatrem LipZezRew zrealizowała dwa spektakle: "Niejaki Piórko" i "Ciało w Naprawie".

DANUTA MARKISZ - tancerka związana z Teatrem Dada von Bzdülöw w latach 1996-2000. Współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni w latach 1996-2000.

EDYTA NIEMIEC - tancerka, aktorka, pedagog. W latach 1993 - 1997 tancerka teatru Dada von Bzdülöw Leszka Bzdyla. Współpracowała z grupą teatralną Apokalipsa w Promocyjnym Klubie Muzycznym w Gdańsku Burld | 2002. Od roku 2003 związana z teatrem LipZezRew.

TOMASZ LIPSKI - poeta, muzyk, aktor, DJ, animator kultury. Sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultury i Sztuki Jeden Świat w Sopocie. Prowadził tam Czwartkowe Spotkania Poetyckie. Współorganizator wraz z Larrym Okey Ugwu Festiwalu Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy w Sopocie. Członek etnicznego zespołu Ikenga Drummers. Współzałożyciel Teatru LipZezRew. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Członek Koła Młodych przy ZLP w Gdańsku. Do tej pory wydał tomiki poetyckie Fotografie mej pamięci | 1995 rok oraz Pierwsze słowo | 1998 rok. W 2005 wydał swój trzeci tomik poetycki Opowieści z Buszu, a w 2009 wydał antologię wierszy z Czwartkowych Spotkań Poetyckich Odgłosy.

Opinie 1 zablokowana

Pod patronatem

Nadchodzące premiery