stat
Impreza już się odbyła

Chwila nieuwagi

Chwila Nieuwagi to zespół, który od przeszło dekady tworzy i koncertuje, meandrując umiejętnie pomiędzy poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem. Zespół silnie związany jest z kulturą śląską, do której korzeni powraca, komponując i pisząc także po śląsku. Uprawiając ten międzygatunkowy miszung w warstwie muzycznej i tekstowej, konsekwentnie nie daje się zaszufladkować, ciągle zaskakując nowymi pomysłami. Na scenie Chwila Nieuwagi czuje się najlepiej, w koncerty wkładając serce, kunszt muzyczny, spontaniczność i poczucie humoru, co przysparza im coraz większe rzesze fanów.

Zespół nagradzany był na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki poetyckiej, folkowej i artystycznej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona ).

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


W swoim dorobku grupa my cztery krążki studyjne: Niepoprawna muzyka (2011), Miszung z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem) i Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) (2013), Anieli śpiewają (2016) oraz Dostone żytko (2021), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych (m.in. kilka składanek z cyklu "W stronę Krainy Łagodności"). W 2018 ukazała się czwarta płyta zespołu, krążek live "Morawska Brama.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: