• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Christmas time - Koncert charytatywny dla Kornelka (1 opinia)

lip 27

sobota, godz. 16:00, 19:00

Gdynia,
bilety 99 - 160 zł
Kup bilet
maj'25 31

sobota, godz. 18:30

bilety 170 - 299 zł
Kup bilet
CHRISTMAS TIME
Koncert charytatywny dla Kornelka


jazz - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
Grażyna Łobaszewska, Weronika Korthals - wokal
Szymon Sutor OrchestraKoncert ten ma na celu pomoc dla Kornela Woźnego, podopiecznego Fundacji "Rycerze i Księżniczki".
Kornelek to dwulatek mieszkający w Wielkim Klinczu w gminie Kościerzyna. Od 10. miesiąca życia walczy z nowotworem złośliwym oka Retinoblastoma "Siatkówczak".

Po ponad półtorarocznej walce z chorobą nowotwór zaatakował po raz kolejny oko Kornela, pojawił się nowy guz, który cały czas jest aktywny. Lekarze w Polsce sugerują usunięcie oka. Aktualnie chłopiec otrzymał kolejną dawkę chemioterapii w Centrum Zdrowia Dziecka.

Amputacja gałki ocznej nie daje gwarancji na zatrzymanie rozwoju choroby. Nadzieją na powrót do zdrowia dla chłopca jest leczenie u światowej sławy dr Abramsona w USA. Kosztorys z Kliniki Memorial Sloan Kettering Hospital opiewa na kwotę 1.8 mln zł (leczenie oraz na tzw. koszty okołomedyczne). W związku z dramatyczną sytuacją konieczne jest wszczepienie płytki radioaktywnej, która daje szansę na rozpuszczenie się guza.

Głęboko wierzymy, że świąteczna atmosfera i wspaniali wykonawcy zmobilizują rzeszę ludzi, którzy zechcą dołożyć swoją cegiełkę na rzecz ratowania Kornelka.

Współorganizacja:
Akademia Muzyczna w Gdańsku
Wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu
Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej

Fundacja Rycerze i Księżniczki

Patronat medialny:
TVP3 Gdańsk
trojmiasto.pl

***
O ARTYSTACH
 
Grażyna Łobaszewska
Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorki i autorki wielu śpiewanych przez siebie utworów.
Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki.

Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej "drugim domem". Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to "najczarniejsza z białych kobiet". Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.
Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.
 
Weronika Korthals
Urodzona w Pucku w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (dyrygentura chóralna oraz wokalistyka).

Od najmłodszych lat występowała na scenie. Pierwszym ogólnopolskim sukcesem było zwycięstwo w programie Szansa na Sukces. Wygrana w programie telewizyjnym przyniosła jej angaż w Teatrze Buffo (musical "Metro"). Z zespołem Ha-Dwa-O! wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Premiery oraz w polskim finale Eurowizji, zagrała również setki koncertów w kraju i za granicą.

W roku 2009 wydała pierwszą solową płytę, na której śpiewa premierowe utwory, głównie w języku kaszubskim.
 
Szymon Sutor Orchestra
Orkiestra rozrywkowa poruszająca się w gatunkach pop, latino, jazz, funk. W składzie znajdują się profesjonalni muzycy sesyjni, absolwenci wyższych uczelni muzycznych, na co dzień grający zarówno na scenach polskich, jak i międzynarodowych.

Założycielem oraz kierownikiem muzycznym orkiestry jest Szymon Sutor - kompozytor, aranżer, dyrygent. Jest on absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Mimo młodego wieku, jest laureatem wielu nagród m.in. IX Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Dzięki czytelnikom Dziennika Bałtyckiego, zdobył również tytuł Osobowości Roku 2015 w kategorii kultura.


Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku

Informacja o biletach

WSTĘP ZA OKAZANIEM BEZPŁATNEJ WEJŚCIÓWKI
Pobierz wejściówkę:
http://www2.amuz.gda.pl/bilety/dane.php?idw=489
i okaż (wydrukowaną lub w telefonie) w dniu koncertu przed wejściem do Sali Koncertowej.

Opinie (1)

 • Pozdrowienia od adama c dla kornela

  Witam serdecznie kornela
  kornel że adam c miłej zdrowia życzę że wyzdrowiał będę modlic za ciebie w kościele

  pozdrowienia do adama c

  chciałem 6 autograf koncertowych w gdańsku dla adama c

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Twórcą Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji jest: