• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Choreomania, czyli renesansowa potańcówka

Choreomania - jeden z najdziwniejszych fenomenów kulturowych renesansu. Weźmy z niego to, co najlepsze! Niech zacznie się od dwójki ludzi, Mistrzów Tańca, którzy pociągną za sobą do renesansowych pląsów niemałą społeczność! Zapraszamy do wspólnego odtańczenia dawnych choreografii przy dźwiękach instrumentów historycznych. Podczas wspólnej zabawy poznamy najważniejsze renesansowe tańce: branle, pawanę, galiardę i kontredansa. Nasze spotkanie opierać się będzie na prezentacji układów tanecznych od podstaw - tak, by mógł w nim uczestniczyć każdy niezależnie od doświadczenia i umiejętności. Nauka tańca przeplatana będzie dawnymi grupowymi zabawami i muzycznymi prezentacjami tańców.

Na Potańcówce zagrają: Maja Miro, flety; Małgorzata Skotnicka, szpinet; Weronika Kulpa, wiolonczela; Arkadiusz Skotnicki, instrumenty perkusyjne.

Potańcówkę poprowadzą:

Monika Jabcoń / artystka tańca, absolwentka Poznańskiej Szkoły Baletowej. Jej pasją jest taniec współczesny i historyczny.

Maciej Rąbalski / historyk, tancerz. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonuje się tańcem historycznym. Jest założycielem i tancerzem Zespołu Tańca Dawnego Corona Florum z Poznania.

A do tańca zagra zespół SILVA RERUM arte, której muzycy specjalizują się w grze na instrumentach z epok od XVI do XIX wieku. Zespół działa w Gdańsku od 2010 roku. Ma na swoim koncie ponad 120 koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech i Słowenii. Muzycy Silva Rerum arte współpracują z europejskimi orkiestrami i zespołami historycznymi, prowadzą działalność edukacyjną w aMuz Gdańsk oraz działalność społeczną na rzecz kultury, w ramach projektów Fundacji Silva Rerum.

Spotkanie towarzyszy wystawie "Dokładnie! Madonna pod jodłami".
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- dla kogo: młodzież, dorośli
- czas: 25.06.2023 r. od godz. 16:00 do godz. 18:00
- miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
- koszt: w cenie biletu wstępu
- ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl lub +58 301 70 61 w. 216 (w godz. 8.00-16.00)
- przy zapisach prosimy o podanie nazwy wydarzenia w tytule wiadomości

Dzieło ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu.

Mecenas Muzeum Narodowego w Gdańsku: Polska Grupa Energetyczna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: Organizacja trzech wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
piątek – dzień bezpłatny
normalny – 20 zł
ulgowy – 12 zł
uczniowie i studenci 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 30 zł
bilet grupowy (grupy liczące 10 i więcej osób), cena za 1 os. – 15 zł
bilet 30-dniowy – 40 zł (bilet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawy stałe i czasowe w Muzeum w okresie jednego miesiąca od dnia zakupu biletu)

Opinie

Sprawdź się

Jeden najsłynniejszych sopockich rzeźbiarzy współczesnych (również długoletni wykładowca akademicki) to: