• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chór Alexandrowa (4 opinie)

To bez wątpienia, jeden z najlepszych tego typu zespołów na świecie. Tworzy go znakomity chór męski, orkiestra oraz fenomenalna grupa taneczna. Nie codzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia zespołu, z emocjonalnością i bezpośredniością muzyki ludowej na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Chór Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów ZSSR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem, utalentowanym profesorem moskiewskiego konserwatorium. Pierwszy występ chóru miał miejsce 12 października 1928 roku. W skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów: oktet wokalny, dwóch tancerzy i dwóch muzyków.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dopiero w kilka lat później, w połowie lat 30., grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej - żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi. Chór odpowiadał w ten sposób na ważne zdarzenia w kraju i reagował na potrzeby społeczeństwa. Do roku 1989 chór odwiedził ponad 40 krajów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce. Ich występy zawsze spotykały się krajach z żywym zainteresowaniem i uwagą ze względu na wielość wpływów kulturowych.

Artykuły prasowe, ukazujące się zagranicą po występach, podkreślały wielkie sukcesy odnoszone przez chór. Po kanadyjskim tournee w 1987 roku montrealska gazeta La Presse napisała: Chór pod dyrekcją A. Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maestrii. Podczas ostatniej podróży w 1998 roku zespół składał się z około 200 osób: sekcji chóru męskiego, mieszanej grupy tanecznej oraz orkiestry. Wielu spośród tych żołnierzy-artystów miało specjalistyczne wykształcenie muzyczne i choreograficzne.

Obecnie chórem kieruje J. B. Uchow oraz chórmistrze: I. I. Tupikow oraz S. A. Sokołow. Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Niecodzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia akademickiego zespołu z emocjonalnością i bezpośredniością związanymi z muzyka ludową na długo pozostaje w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia przezeń prezentowana nie ma sobie równych. W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80, 100, 120, 150 zł
Bilety w cenie 80 zł, 100 zł, 120 zł, 150 zł

Bilety w sprzedaży:

- kasa nr 3 w ERGO ARENA od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00. Kontakt: tel. + 58 76 72 224, e-mail: kasa@ergoarena.pl
- sieć salonów Empik w całej Polsce
- sprzedaż Internetowa

www.eventim.pl (tylko sprzedaż grupowa), www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl, www.abilet.pl, www.kupbiletonline.pl

Opinie (4)

 • Odradzam (1)

  Kiedyś to był wspanialy zespół. Teraz to zwykli tandeciarze. Byłam na ich koncertach w 2011 i w 2012 roku. Pierwszy był jeszcze niezły, choć raziły popisy "trzech tenorów" i nie wykonano Kalinki. Ale w ubiegłym roku to już było dno: chór okrojony do dwóch rzędów (zawsze były cztery), balet rozpoczynający drugą część to jakieś debiutantki w układzie typu " nóżka w prawo, nóżka w lewo i maszerujemy". A już szczytem były dwie piosenki wykonane przez 9 - 10 letnią GUANiarę, przebraną za żołnierkę i matrosa. Jeśli do tego dodamy tłumy spóżnialskich włażących na widow nię aż do przerwy i godzinę sterczenia w korku na parkingu żeby opuścic obiekt, to trudno nazwać to udanym wieczorem.

  • 2 1

  • Polecam

   Nie zgadzam się. W zeszłym roku było wspaniale. Zdecydowanej większości się podobało, gdyż na koniec bili brawo na stojąco.
   Polecam.

   • 0 1

 • Czerwona Gwiazda (1)

  Z calym szacunkiem do umiejetnosci artystyczych wykonawcow, pojawienie sie zespolu ktory nawiazuje do tradycji armii ZSRS i w dodatku pod czerwona gwiazda uwazam za niesmaczne a i byc moze niezgodne z prawnym zakazem rozpowszechniania symboli komunystycznych. Ciekaw jestem jak bysmy reagowali gdyby przyjechal chor bylych SS-manow wystepujacy w mundurach ale dla kamuflazu pod nazwa (nawet szanowanego) szefa artystycznego? No i oczywiscie ze swastyka na plakatach!

  • 2 7

  • masz

   fobie rosyjskie ,jak większość polaków zresztą. dla jasności ,jestem polakiem.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

"Seks dla opornych" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Wybrzeże to trójmiejski fenomen. Kto wystąpił w głównych rolach?