• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Chopin nad wodami Motławy

Chopin nad wodami Motławy: Paweł Rydel

cze 23

niedziela, godz. 16:30

Wstęp wolny

15 - 24 lipca 2024, godz. 20:30

bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet
CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Salon Gdański na Ołowiance
Chopin nad wodami Motławy

Wystąpią:
Paweł Rydel
Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie

W programie:
utwory Fryderyka CHOPINA oraz mazurki Juliusza ZARĘBSKIEGO, Karola SZYMANOWSKIEGO, Romana MACIEJEWSKIEGO i Wawrzyńca Żuławskiego.


Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Chopin nad wodami Motławy, który odbywać się będzie w Salonie Gdańskim Filharmonii w foyer od strony Motławy. Wystąpią laureaci konkursów pianistycznych oraz profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

-----
PAWEŁ RYDEL
Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Obecnie pracownik Katedry Fortepianu gdańskiej Akademii Muzycznej.

Doskonalił swe umiejętności na wielu kursach pianistycznych solowych i muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem takich profesorów, jak: Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Jean-Paul-Sevilla, Andrzej Tatarski (w zakresie kameralistyki także Jadwiga Kaliszewska, Mark Lubotsky, Henry Meyer, Marek Moś i Maria Szwajger-Kułakowska). Jest laureatem najwyższych nagród w konkursach pianistycznych i kameralnych, m.in.: I Ogólnopolskiego Konkursu o Stypendia im. F. Liszta we Wrocławiu (1991), III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1994), I Konkursu Muzyki Kameralnej w Zakopanem w r. 1998 (ze skrzypkiem A. Kacprzakiem) oraz nagrody Jury na Konkursie Pianistycznym w Bremen (Niemcy) w 1999 r.

Prowadzi regularną działalność koncertową jako solista i kameralista występując w wielu miejscach w Polsce i innych krajach Europy (m.in. Rosja, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Włochy). Jego zainteresowania artystyczne obejmują przede wszystkim muzykę XIX i XX w., w tym szczególnie twórczość R. Maciejewskiego i O. Messiaena, choć pianista nie stroni także od muzyki epok wcześniejszych.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
20 zł - Normalny
10 zł - Ulgowy
40 zł - Rodzinny

Opinie

Sprawdź się

Gdzie odbył się pierwszy powojenny festiwal jazzowy?