Wiadomości

Chopin hip-hopowy i folkowy

Praca Julii Świątek, nagrodzona w kategorii gimnazjum.
Praca Julii Świątek, nagrodzona w kategorii gimnazjum. mat. prasowe

Projekt "Cool - tour Chopin - inspirowane Chopinem" okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci i młodzież biorący udział w konkursie plastyczno - muzycznym udowodniły, że doceniają i potrafią czerpać z dokonań tego genialnego kompozytora.Założeniem organizatorów z Gdańskiego Archipelagu Kultury było przybliżenie dzieciom i młodzieży twórczości Fryderyka Chopina, zainteresowanie nią i skłonienie do wykorzystania jego muzyki przy tworzeniu prac konkursowych. - Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Teresa Kuśmierska, dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury. - Na konkurs plastyczny wpłynęło 500 prac, nie przewidywaliśmy, że nasz projekt będzie cieszył się aż takim powodzeniem.

Tłumy gdańszczan oglądały obrazy dzieci przy muzyce Chopina.Zgłoszone do rywalizacji prace miały nawiązywać do twórczości Chopina. Na większości z nich widoczny jest więc motyw klawiszy fortepianu, ale zdarzają się też niespodzianki, takie jak ciekawa, abstrakcyjna praca Michała Majdera, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 4 -6 szkół podstawowych. Pozostali zwycięzcy to: Julia Świątek (gimnazja), Martyna Kloskowska (klasy 1-3 SP), Paweł Szeffs (przedszkola) i Marcin Chmielewski (szkoły średnie).

Laureaci zostali nagrodzeni podczas piątkowej gali w Dworku Artura. Niewątpliwą atrakcją wieczoru był występ Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Mogliśmy też usłyszeć rockową parafrazę etiudy E-Dur, a także obejrzeć popisy tanecznej grupy hip-hopowej. Ciekawie zaprezentował się zespół nawiązujący do polskiego folkloru, grający na oryginalnych kaszubskich instrumentach.

Najbardziej cieszy jednak fakt, że w ten piątkowy wieczór Dworek Artura wypełniony był niemal po brzegi. To dowód na to, że ponadczasowe kompozycje ikony muzyki klasycznej znajdują odbiorców bez względu na panujące mody i różnice pokoleniowe.

Opinie (4)

 • Gratulacje :)

  Wspaniały pomysł i cudowny wieczór.

  • 3 1

 • Pytanie (1)

  jak nazywał się ten zespół hip-hopowy bo nie ma podane...chciała bym posłuchać ich muzyki wiecie z kąd można ściągnąć ich płyte lub kawałek który grali tam? wiem że tytuł bym serce z kamienai i nic wiece prosze o pomoc;)
  pozdrawiam
  PAULINA

  • 0 0

  • info

   PF FLOW- to nazwa
   zapraszamyt na myspace
   adres:
   www.myspace.com/pfflow
   pozdrawiamy

   • 2 0

 • ewelina

  Grupa taneczna hip-hopowa?? co? Pani Aleksandra nie zapoznała się widze nawet z tym kto wystepowal szkoda..
  nie znam ich ale z tego co widzialem to nie ma nic wspolnego z grupą taneczną..
  grupa hip-hopowa OK! ale taneczna?gdzie oni tam tanczyli...
  całość pozytywnie hip-hop najbardziej zwrócił moją uwagę...;]

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Od soboty jedzenie tylko na wynos. Nowe obostrzenia dla gastronomii
Nowe obostrzenia: jedzenie tylko na wynos

Kulinaria

Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Od soboty jedzenie tylko na wynos. Nowe obostrzenia dla gastronomii
Nowe obostrzenia: jedzenie tylko na wynos

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?

 

Najczęściej czytane