Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Chopin bez fortepianu - spektakl gościnny

spektakl muzyczny
kasy:
58 660-59-46
Chopin bez fortepianu / Chopin without Piano

W spektaklu "Chopin bez fortepianu", Barbara Wysocka wykonuje aktorski ekwiwalent obu koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Bezprecedensowe wykonanie koncertów fortepianowych Chopina bez fortepianu zostało owacyjnie przyjęte przez krytykę teatralną i muzyczną. Dla jednych spektakl był "objawieniem" i "oszałamiającym manifestem wolności artysty" (Łukasz Drewniak), dla innych "przywróceniem Chopina jako artysty zadziwiającego i szokującego" i "zmaganiem o niepogrzebanie żywcem" (Katarzyna Fazan"), a o kreacji Barbary Wysockiej pisano "wybitna" (Michał Centkowski), "mistrzostwo" (Jacek Sieradzki).

W ciągu ostatnich dwóch lat "Chopin bez fortepianu" gościł na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce: Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa" w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia" w Krakowie, Przeglądzie Teatru Małych Form "Kontrapunkt" w Szczecinie (Grand Prix, Nagroda Promocyjna im. Kazimierza Krzanowskiego dla Barbary Wysockiej i Michała Zadary - za koncept i wykonanie spektaklu oraz dla Grupy Artystycznej CENTRALA za podjęcie ryzyka produkcji spektaklu), "Festiwalu Prapremier" w Bydgoszczy (Grand Prix), Międzynarodowym Festiwalu "Konfrontacje Teatralne" w Lublinie, Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach, "Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Nowego Teatru" w Rzeszowie (Nagroda dla Osobowości Artystycznych dla Barbary Wysockiej i Michała Zadary).

W tym roku spektakl zostanie wykonany w USA: w Filadelfii, w Bostonie i w Swarthmore. Tournee spektaklu po Stanach Zjednoczonych CENTRALA przygotowuje we współpracy m.in. ze Swarthmore College, Arts Emerson w Bostonie, Philadelphia Chamber Orchestra, Philadelphia Live Arts, Pew Charitable Trust z Pensywalnii oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

Reżyseria: Michał Zadara
Muzyka: Fryderyk Chopin
Światła i projekcje: Artur Sienicki

Występują: Barbara Wysocka, Bassem Akiki oraz Polska Filharmonia Kameralna

Producent: Centrala
Menedżerka spektaklu: Marta Kuźmiak
Centrala jest wspólną inicjatywą Andergrand Media + Spektakle oraz Agencji Artystycznej GAP

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery