Patronat

Chłopcy z Placu Broni - spektakl gościnny (57 opinii)

musical
Bilety
35 - 50
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
data premiery:
16 grudnia 2018
Chłopcy z Placu Broni
8.8 36 ocen 1 10
 • Bilety
  Cena normalna: 45, 50 zł
  Cena ulgowa: 35, 40 zł
  lis 17
  środa, 17 listopada
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6
 • Bilety
  Cena normalna: 45, 50 zł
  Cena ulgowa: 35, 40 zł
  lis 18
  Czwartek, 18 listopada
  godz. 9:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6
 • Bilety
  Cena normalna: 45, 50 zł
  Cena ulgowa: 35, 40 zł
  lis 18
  Czwartek, 18 listopada
  godz. 12:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6

Informacja o biletach

Normalny : 50/45
Ulgowy : 40/35
Grupowy : 37/32
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
Chłopcy z Placu Broni
z librettem Anny Markowskiej na podstawie książki Ferenca Molnára

W swojej najnowszej produkcji Stowarzyszenie Teatralne Ingenium przenosi na deski teatru ponadczasową opowieść Ferenca Molnára o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu. Historia małego Nemeczka, bohaterskiego Boki i jego chłopców, walczących o swój plac pozaszkolnych zabaw, znana jest doskonale wielu pokoleniom Polaków jako lektura szkolna i na stałe utkwiła w naszej świadomości. Teraz jej uniwersalny przekaz został wzbogacony o ponad dwadzieścia wzruszających utworów, dynamiczną choreografię oraz pełne autentyczności wokale młodych artystów Stowarzyszenia, którzy z oddaniem przenoszą widza do Budapesztu, gdzie u schyłku XIX wieku rozgrywa się ta piękna historia. Tam możemy, z zapartym tchem, śledzić losy młodych bohaterów, którzy z ogromną pasją, w duchu wspaniałego braterstwa, toczą największą bitwę swojego życia - o prawo do zabawy na skrawku ziemi w sercu tej metropolii, otoczonym z trzech stron szarymi murami kamienic i oddzielonym od ulicy starym, zrujnowanym, drewnianym płotem...

Spektakl opowiada o losach małego Nemeczka, niepozornego, niskiego chłopca, należącego do grupy Chłopców z Placu Broni, który pozostając jedynym szeregowcem wśród swoich przyjaciół, udowadnia im, że jego odwaga, honor i poświęcenie może zawstydzić niejednego z nich. Historia Nemeczka rozgrywa się na tle wojny o prawo do zabaw na tytułowym Placu Broni, pomiędzy chłopcami a ich rówieśnikami bawiącymi się w ogrodzie botanicznym. To ona jest wielkim sprawdzianem lojalności, bohaterstwa i męstwa dla tych kilku- i kilkunastolatków.

Twórcy musicalu "Okruchy Życia - Anioły są wśród nas..." czy koncertu "Cudowne Musicale - od West Endu aż po Broadway!" zdecydowali się sięgnąć po zapierającą dech w piersiach węgierską powieść i ubrać ją w bardzo emocjonalne libretto autorstwa Anny Markowskiej, która współreżyserowała poprzednie projekty Stowarzyszenia i muzykę Karola Świtajskiego, autora utworów m.in. z musicalu "Okruchy Życia". Ruch sceniczny i choreografię tworzy utalentowana Kalina Porazińska, która odpowiadała za część układów tanecznych do koncertu "Cudowne Musicale". Zaś kwestię scenografii i strojów na swoje barki wzięła Zuzanna Kubicz, ambitna absolwentka gdańskiej ASP od tego projektu rozpoczynająca swoją współpracę z Ingenium. Twórcy, mogący liczyć na wsparcie swoich długoletnich partnerów z Offstage i Setlight, chcą wraz z kilkudziesięcioosobową grupą wspaniałych i pełnych zapału młodych aktorów zaprezentować musical młodzieżowy jakiego jeszcze nie było.

Libretto: Anna Markowska
Muzyka : Karol Świtajski
Choreografia: Kalina Porazińska
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Kubicz
Reżyseria Dźwięku: Przemysław Waszkiewicz i Adam Kaufhold / Offstage
Światła: Mirosław Wrembel / Setlight


---

Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" jest powstałą w 2009 roku Organizacją Pożytku Publicznego. Od samego początku jego głównym celem była realizacja spektakli musicalowych na wysokim poziomie, w których błyszczałyby dzieci i młodzież, zamiast być tylko dodatkiem do dorosłych aktorów. Spektakle miały z założenia nieść pozytywne przesłanie, być na czasie i konkurować z produkcjami profesjonalnych teatrów. I ten cel, pośród wielu innych, realizowany jest już od kilku lat. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy pierwszym sukcesem była premiera musicalu "Okruchy Życia - Anioły są wśród nas" w lipcu 2010 roku. Wtedy, z ponad 60 aktorami na scenie i zespołem na żywo twórcy ingenium rozpoczęli swoją przygodę.

Od tego czasu, dzięki ludziom dobrej woli, przygotowano kolejne spektakle - "Trudne Pytania - musical o sile ludzkich marzeń!" oraz "Blask - inspirowany życiem i twórczością Michaela Jacksona". W grudniu 2016 roku swoją premierę miał również wyjątkowy koncert "Cudowne Musicale - od West Endu aż po Broadway!". Projekty Stowarzyszenia wystawiane były już ponad sto razy w całym kraju. A na scenach takich jak Teatr Wielki w Poznaniu, Sala Kongresowa PKiN w Warszawie czy Hala Stulecia we Wrocławiu obejrzało je na żywo ponad 50 tys. osób. Współpracowali z Ingenium wybitni choreografowie, instruktorzy śpiewu a nawet iluzjoniści. Poświęcono tysiące godzin prób i całe tygodnie wyjazdów na tworzeniu i doskonaleniu kolejnych spektakli.

Aktualnie w Stowarzyszeniu Teatralnym Ingenium jest około 50 osób, które pracują nad kolejną wielką premierą - "Chłopcy z Placu Broni". Spektakle Stowarzyszenia to zawsze ponad dwadzieścia śpiewanych na żywo utworów, choreografia na wysokim poziomie, niesamowita muzyka, zjawiskowe oświetlenie i profesjonalne nagłośnienie. Jednym słowem wielkie widowisko muzyczne, w którym króluje pozytywne przesłanie. Zaufały nam setki rodziców, nauczycieli i wychowawców z całej Polski. Tworzymy widowiska dla dzieci i dorosłych, szkół i rodzin, każdego, kto kocha musical jak my - lub chce się tą miłością od nas zarazić.

Recenzja Trojmiasto.pl

Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni" Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni" (41 opinii)

W czasy beztroskiej chłopięcej zabawy na podwórku, gdy walka o terytorium z inną grupą urasta do...

17 grudnia 2018

Opinie (57) 3 zablokowane

 • jedna z najgorszych lektur szkolnych

  nie, dziękuję

  • 0 6

 • A gdzie Bronia ma ten plac?

  • 0 2

 • (opinia sprzed 2 lat)

  Nie zawsze weekend jest okresem kiedy rodzice z dziećmi są w Trójmieście, spora liczba wyjeżdża. Natomiast jest spektakl popołudniowy, na który warto wybrać się cała rodziną.

  • 2 0

 • inne godziny (opinia sprzed 2 lat)

  czy nie można zorganizować przedstawienia w sobotę lub w niedzielę wtedy kiedy większość z nas ma wolne i z chęcią przyszłaby z dziećmi je obejrzeć.

  • 2 0

 • Informacja (opinia sprzed 2 lat)

  Jeżeli szkoła chciałaby zakupić bilety na spektakl Chłopcy z Placu Broni to podaję dane kontaktowe i stronę http://stowarzyszenieteatralne.pl/repertuar/

  Biuro Rezerwacji
  Stowarzyszenia Teatralnego ingenium
  tel : 690 335 456

  • 0 0

 • kontakt do Ingenium (opinia sprzed 2 lat)

  Mateusz (rezerwacje i info) 690 335 456
  bilety na "Chłopców z Placu Broni" na http://www.chlopcyzplacubroni.pl
  a rezerwacje zawsze mozna zrobić na stronie Ingenium:
  www.stowarzyszenie teatralne.pl

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

  Tłumaczenie (opinia sprzed 2 lat)

  Błąd w tłumaczeniu oryginalnym, chodziło o czerwone koszule, a nie czerwonoskórych. To błąd w tłumaczeniu, gdy p. Janina przegapiła tło historyczne i nawiązanie do czerwonych koszul Garibaldiego.

  • 1 0

 • Polecam! (opinia sprzed 2 lat)

  Byłem i polecam szczerze. Po pierwsze grają dzieci i młodzież i to dużo bardziej trafia do dzieci i młodzieży na widowni. Po drugie wszystko dzieje się na żywo - śpiew i gra aktorów, więc przeżywanie tego jest na zupełne innym poziomie niż, np.: w kinie. Po trzecie to musical a więc forma mało u nas popularna, łącząca grę aktorską ze znakomitymi piosenkami i chwytliwymi melodiami, na długo zapadającymi w pamięć. No i widać dopracowanie, włożoną pracę, wysiłek i talent całego zespołu! Jeszcze raz: polecam!

  • 9 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

  Czas trwania (opinia sprzed 2 lat)

  Musical trwa z przerwą około 1godz. i 45min.

  • 0 1

 • Online (opinia sprzed 2 lat)

  Na http://www.stowarzyszenieteatralne.pl kupowałam swoje bilety i idę z rodziną już w styczniu! :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery