• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Chłopcy kontra Basia

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert zespołu Chłopcy konta Basia.

Chłopcy kontra Basia starają się tworzyć muzykę świeżą i nieuchwytną. Dbają o tę swoistość, lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach, baśniowych historiach, długich frazach kontrabasu, nieregularnych rytmach. Czasami czerpią z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy. Fascynują się dawnymi melodiami kościelnymi, surowymi pieśniami obrzędowymi, balladami, ale zaraz wykonują stylistyczny zwrot, tak, że nie sposób określić ich jak zespół folkowy. Ich serce stanowi akustyczne brzmienie kontrabasu, perkusji i dziewczęcego głosu. I tekst. Chłopcy kontra Basia bowiem szczególnie upodobali sobie formułę piosenki-opowieści. Snują więc swoje historie z morałem, dziejące się w krajobrazach dawnej wsi, zaczarowanego miasta, bajkowego "za górami, za lasami", nadając starym ludowym motywom nowe życie i sensy. Chłopcy kontra Basia wydali dotychczas EP i dwie płyty ("Oj tak!" i "O") - obydwie nominowane do nagrody muzycznej Fryderyk. Obecnie przygotowują trzeci album pt. "Legendy miejskie".

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Muzycy zespołu są autorami i wykonawcami muzyki do spektakli Eweliny Marciniak: "Morfina" w Teatrze Śląskim, "Portret Damy" w Teatrze Wybrzeże i "W 80 dni dookoła świata.

Tam i z powrotem" w Teatrze Śląskim w reżyserii Roberta Talarczyka. Mają na koncie 8 lat wspólnego grania, mnóstwo koncertów i spektakli oraz dużo - z tytułu ich wszystkich - radości.

Chłopcy kontra Basia - trio założycielskie:
Barbara Derlak - śpiew
Marcin Nenko - kontrabas, ukulele
Tomasz Waldowski - bębny, lap steel, gitara, mandola

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety dostępne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-22.00
w Restauracji Tu Można Marzyć
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
25 zł w przedsprzedaży
30 zł w dniu wydarzenia

Opinie

Sprawdź się

Czego symbolem jest choinka?