• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Chlip Hop - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny recital
kasy:
wystawia:
Nadbałtyckie Centrum Kultury
data premiery:
6 stycznia 2007
Chlip Hop
Teatr Ateneum w Warszawie

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na cykl "Odkrywcy wyobraźni "spotkanie pierwsze, na któryum zaprezentowany zostanie spektakl "Chlip Hop" z udziałem Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego.

Bilety w cenie 70 zł
do nabycia w Jadalni pod Zielonym Smokiem, Gdańsk ul. Szeroka 125
lub w NCK w godzinach 9.00 - 16.00.


Spektakl, a właściwie rodzaj kabaretu literackiego, często opatrywany podtytułem "Jak trwoga to do blooga lub nasza mglista lap-top lista".

Całość utrzymana jest w atmosferze żartu, obfituje w dowcipne komentarze otaczającej nas codzienności, wszechogarniającej wirtualnej rzeczywistości, ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Mówi również o przemijaniu, o radościach wieku dojrzałego, do którego rozmówcy odnoszą się ze spokojnym dystansem. Ta "niespieszna" pogawędka przeplatana jest piosenkami Przybory, Kofty, Młynarskiego i Poniedzielskiego.

Formuła przedstawienia-koncertu: laptopy rozłożone na stolikach, rozmowa bohaterów (Magdy Umer, Andrzeja Poniedzielskiego i pianisty - Wojciecha Borkowskiego) przez skype'a, odwoływanie się, często w bardzo żartobliwej formie, do licznych zjawisk związanych z poruszaniem się w przestrzeni wirtualnej, powoduje, ze naszymi odbiorcami jest publiczność w każdym wieku.

Spektakl grany jest regularnie w Teatrze Ateneum w Warszawie oraz w różnych ośrodkach w całej Polsce. Prezentowany również był dla Polonii w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Szwecji. Wszędzie jest odbierany bardzo dobrze, rozbawia nawet najbardziej poważną publiczność ale też wzrusza, a nawet "porusza".

Spektakl został wydany na DVD i CD przez AGORĘ w grudniu 2008 r i otrzymał status Złotej Płyty DVD.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Magda Umer, Andrzej Poniedzielski
Opracowanie muzyczne: Wojciech Borkowski

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery