• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Chillout Classic Session (1 opinia)

"Chillout Classic Session" to nowy projekt w Oria Magic Hause dedykowany melomanom, miłośnikom dobrej muzyki, wszystkim tym, którzy chcą trochę zwolnić i przy muzyce zrelaksować się i wprowadzić w błogi nastrój.

paź 28

sobota, godz. 15:00

bilety 130 - 150 zł
Kup bilet
lis 19

niedziela, godz. 19:30

Gdańsk, Sopot,
bilety 79 - 199 zł
Kup bilet
Chillout Classic Session wywodzi się z idei Chillout Classic, koncertów w ciemnościach, realizowanych już od ponad 10 lat przez kwartet smyczkowy Baltic String Quartet. Na bazie tego pomysłu powstał też Festiwal Chillout Classic, realizowany na jesień w Straszynie.
Chillout Classic Session to swego rodzaju radio na żywo, gdzie Tomasz Diakun, niejako DJ Classic, będzie prezentował muzykę, nierzadko z płyt winylowych z własnej kolekcji, dla publiczności, która w Oria Magic House będzie mogła słuchać i relaksować się na leżakach, pufach, z ulubionym drinkiem i przy zgaszonym świetle.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


WSTĘP: 30 zł- bileciki do nabycia online na kupbilecik.pl- https://kbq.pl/97099 lub "na wejściu", jeśli zostaną wolne leżaki

Tomasz Diakun to skrzypek, filharmonik, lider Baltic String Quartet, członek Smooth Jazz Trio,  pomysłodawca Chillout Classic, prezes Fundacji Chillout Classic,  dyrektor programowy Festiwalu Chillout Classic oraz od niedawna prezenter radiowy Radia Spin.
Pierwsze odsłony Chillout Classic Session w Oria Magic House będą poświęcone muzyce fimowej. W piątek, 28 kwietnia, przedstawiona zostanie sylwetka Henrego Manciniego - kompozytora m.innmi tematu Różowej Pantery czy słynnej piosenki Moon River ze Śniadania u Tiffanego. Muzyka Manciniego jest niezwykle melodyjna i pięknie zaranżowana przez samego autora na orkiestrę czy składy jazzowe. Jakość nagrań to znak rozpoznawczy Manciniego. Kompozytor miał to szczęście, że tworzył w złotym okresie nagrań  lat 60.

W planie jest cykl spotkań z kompozytorami muzyki filmowej. Nie zabraknie Morricone, Vangelisa czy Zimmera i Johna Wiliamsa.

W każdym odcinku programu, słuchacze będą odkrywać arcydzieła, ale niekiedy mniej znane utwory kompozytorów, ale na pewno takie, które zapewnią ukojenie dla umysłu i duszy. Od subtelnych, delikatnych dźwięków fortepianu, hipnotyczne, ambientowe aranżacje po pełne, wielkie orkiestrowe wykonania.

Prezentowane utwory to nie tylko klasyczne nagrania, ale także nowe interpretacje znanych hitów, co sprawi, że program będzie świetnym sposobem na poszerzenie horyzontów muzycznych.
Projekt "Chillout Classic Session" ma dwa główne zadania, obok edukacyjnego charakteru ma wprowadzić w stan odprężenia i relaksu. Zapomnij zatem o stresie i pozwól sobie na chwilę relaksu z "Chillout Classic Session" w Oria Magic House.

Czas trwania sesji - trochę ponad godzinę...wszystko zależy od klimatu , który się wytworzy...

Opinie (1)

  • Klasyka na leżąco?

    Nawet fajnie, uwielbiam tak słuchać w domu...a tu w restauracji? ...może się wybiore....a z Manciniego to znam swietny Lujon...ciekawe czy będzie...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co według pradawnych wierzeń robią zwierzęta w wigilię świąt Bożego Narodzenia?