• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Charytatywny Koncert Dla Gdańszczan

W środę 26.04.2023 o godzinie 19.00 we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku w ramach cyklu Koncerty dla Gdańszczan odbędzie się koncert charytatywny na rzecz renowacji neoromantycznych organów gdańskiego organmistrza Otto Heinrichsdorffa w kaplicy Św. Anny w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W programie szesnastowieczna Tabulatura Gdańska z lat 1570-1590.

Wielkie barokowe organy w kościele Świętej Trójcy służą wszystkim Gdańszczanom. Ich dźwięki rozbrzmiewają nie tylko podczas liturgii, ale także w czasie koncertów. Kolejna okazja do posłuchania tego pięknego instrumentu nadarzy się już niebawem. Prof. dr hab. Marcin Szelest i studenci Akademii Muzycznej w Krakowie zaprezentują monograficzny koncert poświęcony repertuarowi z szesnastowiecznej Tabulatury Gdańskiej. Wcześniej w Państwowym Archiwum będzie miała miejsce prelekcja nt. nowych odkryć związanych z tym jednym z najważniejszych gdańskich i polskich zbiorów muzycznych z tego czasu. Koncert ma charakter charytatywny, bo - niewielkie neoromantyczne organy pneumatyczne Otto Heinrichsdorffa w kaplicy św. Anny - jedyny zachowany instrument tego organmistrza w Gdańsku jest obecnie remontowany. W trakcie koncertu będzie możliwość wsparcia tego projektu, jak również poinformowania się o tym instrumencie. Zapraszamy na godzinę z gdańską sztuką organową w wykonaniu gości z Krakowa. Przyjdźcie ze swoimi bliskim i bądźcie z nami. Zapraszamy.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncerty dla Gdańszczan

Środa, 26.04.2023 godz. 19.00
franciszkański kościół Św. Trójcy

Marcin Szelest, Kamilla Lévai, Paweł Michalik, Piotr Michalik i Marcin Surdziel - organy

Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy "Dziedziniec" w Gdańsku, Fundacja Trinitas Artis oraz klasztor Franciszkanów w Gdańsku we współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie.

Opinie

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: