• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Charytatywny Koncert Dla Gdańszczan

25.08.2022 w czwartek o godzinie 19.00 we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku w ramach cyklu Koncerty dla Gdańszczan odbędzie się koncert charytatywny na rzecz organów w kaplicy Św. Anny w wykonaniu Konrada Paula - organisty katedry w Münster w Niemczech.

Wielkie barokowe organy w kościele Świętej Trójcy służą wszystkim Gdańszczanom. Ich dźwięki rozbrzmiewają nie tylko podczas liturgii, ale także w czasie koncertów. Kolejna okazja do posłuchania tego pięknego instrumentu nadarzy się już niebawem. W programie koncertu niemiecki organista Konrad Paul przedstawi utwory Dietericha Buxtehudego, Johanna Jakoba Frobergera, Matthiasa Weckmanna, Juana Cabanillesa, Jehana Alaina i Johanna Sebastiana Bacha. Koncert ma charakter charytatywny, bo - niewielkie organy pneumatyczne Otto Heinrichsdorffa w kaplicy św. Anny - jedyny zachowany instrument tego organmistrza w Gdańsku jest obecnie remontowany. W trakcie koncertu będzie możliwość wsparcia tego projektu jak również poinformowania się o tym instrumencie. Przyjdźcie ze swoimi bliskim i bądźcie z nami.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Konrad Paul (Niemcy) - organy

Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy "Dziedziniec" w Gdańsku, Fundacja Trinitas Artis oraz klasztor Franciszkanów w Gdańsku.

Zapraszamy

Opinie

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?