• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chanuka - święto świateł. Spotkanie z kulturą żydowską w ramach cyklu spotkań z podróżnikiem

29 grudnia o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich na kolejną odsłonę Projektu My! Tym razem zabierzemy Was w daleką podróż poznawczą i zaprosimy do spotkania z kulturą żydowską. Świętując Chanukę, Żydzi na całym świecie upamiętniają cud, jaki zdarzył się prawie 2200 lat temu w Świątyni Jerozolimskiej.

maj 27-29

piątek - niedziela, godz. 16:00

Wstęp wolny
Choć oliwy niezbędnej do jej poświęcenia mogło starczyć ledwie na jeden dzień płonęła dni osiem. Brzmi jak wystarczający powód do świętowania? Chanuka to nie tylko celebracja wielkiego cudu. To też historia o zwycięstwie uciskanych nad potężnym mocarstwem. Historia o zachowaniu własnej tożsamości.

A także o znaczeniu, jakie ma dla nas religijność. No i pączki dużo, dużo pączków. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z kulturą żydowską poświęconemu Chanuce święcie świateł.

Porozmawiamy o jego symbolice, znaczeniu i różnorodnym sposobie świętowania. Spotkanie poprowadzi Michaj Sodolski absolwent studiów żydowskich w Sztokholmie (Paideia) i Heidelbergu (Hochschule für Jüdische Studien). Wydarzenie podzielono dla dwie części - wykładową i warsztatową.

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?