Patronat

C'est pas grave

teatr tańca
Kup bilet 15 - 30
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
22 lutego 2020
czas trwania:
35 min.
 • Cena normalna: 30 zł
  Cena ulgowa: 15 zł
  Kup bilet
  lut 22
  Sobota, 22 lutego
  godz. 19:00
  ŻAK Scena Teatralna
  Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197

Informacja o biletach

bilety: 30 zł / 25 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł - ulgowe* / 8 zł - Karta Tancerza* - obowiązują także na spektakle grane 22.02 o godz. 20

*uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny; wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)
12. Gdański Festiwal Tańca
C'est pas grave
Cie MF

W ramach projektu rezydencja/premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca 2020.

W lutowy weekend 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca pokazane zostaną trzy wyjątkowe spektakle artystów których poznaliśmy dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest. Śledząc prace solistów z poprzednich lat, widownia może obserwować kierunki i tendencje europejskiego tańca, a także personalny rozwój artystów. Pierwszego dnia zobaczymy trzy duety męskie. Pierwszy to premiera rezydencji z mentorem Nimrodem Freed z Izraela. Maxime Freixas i Francesco Colaleo będą przez dwa tygodnie doskonalić spektakl inspirowany twórczością Billa Violi.

"C'est pas grave" (nie ważne, nie jest źle) to pocieszenie, które zaburza wszystkie struktury. Artyści przyjrzą się w jaki sposób banalne wydarzenia wpływają na nasze życie, na ile jesteśmy obciążeni duchową grawitacją odczuć i zdarzeń. Inspiracją do spektaklu jest między innymi twórczość Billa Violi.

Francesco Colaleo - tancerz i choreograf, ukończył studia z baletu i tańca współczesnego w Neapolu. W latach 2010-2012 współpracował między innymi z zespołami Roberto Zappali i Ismaela Ivo. Od 2018 roku współpracuje z CCNR / Yuval Pick i Centre Formation Desoblique. Wraz z Maxime Freixas tworzą Cie MF.

Maxime Freixas - choreograf, założyciel Cie MF. Wraz z młodzieżowym baletem Genewy tańczył w choreografiach Hofesh Schechter, Giulherme Bothello i innych. Obecnie współpracuje z włoskimi i szwajcarskimi zespołami. W 2019 roku ukończył pedagogikę tańca współczesnego na CND w Lyonie. W 2016 roku gościł na deskach Sali Suwnicowej z autorskim solo "Sindrome Di Ulisse".

C'EST PAS GRAVE / cie MF
Wykonanie: Francesco Colaleo, Maxime Freixas
Współpraca artystyczna: Nimrod Freed

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery