• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

C'era una volta - spektakl gościnny

teatr uliczny
kasy:
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz. 10 min.
w ramach wydarzenia:
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
C'era una volta
9.0 8 ocen 1 10
Ondadurto Teatro, Włochy
C'era una volta

"C'era una volta" to o wiele więcej niż spektakl o księżniczkach i bohaterach. Baśniowa metaforyka zakodowana w naszej pamięci w złagodzonej wersji ulegnie transformacji, a ustalone zwyczajowo granice między dobrem a złem zmienią się i staną się bardzo ulotne. W spektaklu zostaną wykorzystane nieznane motywy dobrze znanych baśni. Nastąpi połączenie historii i legend należących do dorobku wspaniałych pisarzy, od braci Grimm do Lewisa Carrolla, oraz tych inspirowanych twórczością Johanna Karla Augusta Musäusa i Hansa Christiana Andersena. Odczytywane ponownie w atmosferze noire ze słodko-gorzkim posmakiem.

"C'era una volta" to kolorowa i czarująca rewia, pokaz multimedialny, w którym wpływy technologii wzmagają doznania widza. To współczesne dzieło, które burzy starożytną tradycję poprzez pozbycie się pierwiastka słodyczy. Zobaczymy ciemną stronę Czerwonego Kapturka, Królewna Śnieżka może kryć coś innego, ujawniając swoją "nie tak białą naturę". A dlaczego nie mielibyśmy sobie wyobrazić, że wiedźmy i macochy mogą być też postaciami lekkimi, słodkimi, pogrążonymi w melancholii?

Ondadurto Teatro to grupa założona w 2004 r. z siedzibą w Rzymie. Najważniejszymi elementami kreacji artystycznej są gesty, akrobacje, tekst, teatr tańca, a wszystko to połączone jest z użyciem ruchomych urządzeń scenicznych, sztucznych ogni, zabaw z wodą, filmów wideo i muzyki na żywo.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery