Wiadomości

Centrum Kultury w Gdyni żegna się z nazwą i Małym Kackiem

Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej 51 zagra po raz ostatni w najbliższy weekend 23-24 czerwca. Później przeprowadza się do centrum Gdyni i zmienia nazwę.
Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej 51 zagra po raz ostatni w najbliższy weekend 23-24 czerwca. Później przeprowadza się do centrum Gdyni i zmienia nazwę. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak / trojmiasto.pl

Przeszło dekadę Centrum Kultury w Gdyni mieściło się przy ul. Łowickiej 51 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. W weekend zagra tam po raz ostatni. Swoją dotychczasową siedzibę przed przeprowadzką do Konsulatu Kultury pożegna spektaklem "Wieczory ateńskie" oraz czytaniem tekstu "Działka" w wykonaniu Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory. Dzieci wystąpić mogą w Teatrzyku Młodego Artysty i wziąć udział w licznych atrakcjach podczas pikniku na terenie CK Gdynia.- Żegnamy siedzibę przy ul. Łowickiej, bo mamy nowy obiekt w centrum miasta - Konsulat Kultury, którego działalność zainaugurujemy w sierpniu. CK Gdynia wewnątrz jest miejscem zaadaptowanym na potrzeby sztuki, ale z zewnątrz wciąż przypomina przestrzeń działkową. Śmiejemy się, że to najbardziej teatralna działka Trójmiasta - mówi Jarosław Wojciechowski, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni.
Zmieni się nie tylko siedziba, ale też nazwa. W nowej siedzibie urzędować będzie już nie CK Gdynia, a Gdyńskie Centrum Kultury.

- To dobry czas na nowe otwarcie. Jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy w Małym Kacku i nie ukrywamy, że chociaż warunki tutaj są uciążliwe chyba dla każdego, a dojazd jest utrudniony, to z sentymentem i lekkim żalem opuszczamy to miejsce. Nowoczesny budynek Konsulatu Kultury zaspokoić ma nasze potrzeby i oczekiwania publiczności względem naszej instytucji. Blisko znajduje się m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe, ujednolicenie nazw instytucji miejskich ułatwi ich identyfikację - dodaje Jarosław Wojciechowski.
Jednym z elementów pożegnania z CK Gdynia przy ul. Łowickiej 51 są ostatnie w tej przestrzeni spektakl "Wieczory ateńskie" (na zdjęciu), zostanie zagrany 23 czerwca.
Jednym z elementów pożegnania z CK Gdynia przy ul. Łowickiej 51 są ostatnie w tej przestrzeni spektakl "Wieczory ateńskie" (na zdjęciu), zostanie zagrany 23 czerwca. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl
W programie pożegnalnego weekendu z obecną siedzibą znajduje się spektakl "Wieczory ateńskie" w reż. Mateusza Olszewskiego (sobota o godz. 19). "Ład i porządek umuzykalnionej rodziny, której motorem napędowym są ambicje ojca i jego wizja kariery ukochanej jedynaczki, zburzony zostaje właściwie natychmiast. Widzowie od razu dowiadują się, że osiemnastoletnia Natasza jest przy nadziei i bynajmniej nie chodzi tu o widoki na przyszłe sukcesy przy fortepianie.(...) "Wieczory ateńskie" są pogodną, zgrabną komedią, podszytą lękiem o dorastającą córkę i kłopotami rodzinnymi, w mniejszym lub większym stopniu dotykającym każdą wielopokoleniową rodzinę." - pisaliśmy w recenzji spektaklu.

Tuż po sobotnim spektaklu (o godz. 20:30) w ogrodzie przy CK Gdynia odbędzie się czytanie tekstu autorstwa Jarosława Wojciechowskiego "Działka" inspirowany przestrzenią przy ul. Łowickiej. Tekst przeczytają Krzysztof Kowalewski i jego żona Agnieszka Suchora, całość reżyseruje Konrad Nehrebecki. Tytułowa "Działka" ma kilka znaczeń (to m.in. kawałek ziemi czy porcja narkotyku). Sztuka traktuje o fenomenie społecznym, jakim jest bez wątpienia całkiem spora grupa uprawiających swoje poletka na poletku świata zwanym Polska. Autor wziął "działkę" pod lupę. Co zobaczył? Skupione jak w soczewce emocje, dylematy, uczucia pokoleń Polaków plewiących, siejących i zbierających, każdy na swojej działce życia.

Teatrzyk Młodego Artysty umożliwia występy osobom do 15 roku życia. Każdy może przyjść i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Najbliższe spotkanie 24 czerwca, godz. 12.
Teatrzyk Młodego Artysty umożliwia występy osobom do 15 roku życia. Każdy może przyjść i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Najbliższe spotkanie 24 czerwca, godz. 12. fot. CK Gdynia
Z kolei w niedzielne południe (24.06, godz. 12) odbędzie się Teatrzyk Młodego Artysty, podczas którego każdy chętny do 15 roku życia może wystąpić, zaśpiewać piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wierszyk albo zbudować auto z patyków. Wszystkie, bezpieczne dla zdrowia pomysły, dozwolone. Każdy występujący otrzyma pamiątkowy dyplom i podarunek od firmy Trefl. Występ nie może trwa dłużej niż 7 minut, można wystąpić indywidualnie lub grupowo.

Po Teatrzyku w ogrodzie Centrum Kultury w Gdyni czekać będą na wszystkich liczne atrakcje. Wśród nich będą: Dj z repertuarem dziecięcym, gry i zabawy ruchowo-sportowe połączone ze współzawodnictwem np. skoki w workach, rzucanie piłkami do celu, wyścigi parami na "trzech nogach", zabawy konkursowe z hula hop, zabawy z chustą animacyjną, balonowe inspiracje, czyli zajęcia z modelowania balonów, pokaz baniek mydlanych, warsztaty plastyczne, podczas których będzie można wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, małe atelier fotograficzne - udział żywych maskotek - Myszki Miki i Minnie w pozowaniu do zdjęć, kącik gier podwórkowych, skakanka, malowanie kredą, bańki mydlane oraz słodki poczęstunek, w tym wata cukrowa.

Koszt biletów na "Wieczory ateńskie" to 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe). Z kolei wysłuchanie "Działki" w sobotę i udział w niedzielnym Teatrzyku Małego Artysty i programie animacyjnym dla dzieci w ogrodzie Centrum Kultury są bezpłatne.

Opinie (40) 2 zablokowane

 • szczurek dlaczego zabierasz na centrum kultury :(???

  Czy wszystko musi być w Śródmieściu? Myślisz czasem o mieszkańcach???

  • 25 22

 • Szkoda że przenoszą się do zatłoczonego centrum :(. Będzie parking?

  • 23 13

 • No w końcu koniec tego obciachu

  Skończy się podjeżdżanie pod Szkołę Amerykańską słabymi samochodami, jakimiś fordami, fiatami, koreańcami i starymi. Teraz tylko działkę ulubionemu deweloperowi dobrze sprzedać żeby nasze dzieci miały blisko z apartamentu do Szkoły. No ale najpierw Kaczą porządnie uregulować na koszt miasta.

  • 33 10

 • jaki parking ? oczywiście że nie będzie ! na rolkach albo na rowerze lub z buta

  • 13 3

 • nie, co mnie obchodzą mieszkańcy!

  • 7 7

 • Mogę się założyć, że szczurek sprzeda obiekt deweloperowi jeszcze przed końcem kadencji.

  • 27 5

 • Działka dla dewelopera była potrzebna ?

  • 29 4

 • A "Działka" juz przyklepana dla dewelopera. Beda apartamenty

  • 29 5

 • w centrum miasta będą ukulturalniać się urzędnicy
  i o to chodzi
  a ludzie mają ich tylko wybierać

  • 16 5

 • Biore ta dzialke

  • 14 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

02

października

10 Tenorów Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Nowe lokale: sushi, vongole i tatarskie smaki
Nowe lokale: sushi, vongole i tatarskie smaki
Sztuka ozdabiania ciała: czarno-białe tatuaże
Czarno-biała sztuka ozdabiania ciała

Kulinaria

Nowe lokale: sushi, vongole i tatarskie smaki
Nowe lokale: sushi, vongole i tatarskie smaki
Szampańsko i rybnie. Kolacja komentowana w Grand Blue
Kolacja komentowana w Grand Blue

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?