Wiadomości

stat

Centrum Kultury w Gdyni żegna się z nazwą i Małym Kackiem

Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej 51 zagra po raz ostatni w najbliższy weekend 23-24 czerwca. Później przeprowadza się do centrum Gdyni i zmienia nazwę.
Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej 51 zagra po raz ostatni w najbliższy weekend 23-24 czerwca. Później przeprowadza się do centrum Gdyni i zmienia nazwę. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak / trojmiasto.pl

Przeszło dekadę Centrum Kultury w Gdyni mieściło się przy ul. Łowickiej 51 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. W weekend zagra tam po raz ostatni. Swoją dotychczasową siedzibę przed przeprowadzką do Konsulatu Kultury pożegna spektaklem "Wieczory ateńskie" oraz czytaniem tekstu "Działka" w wykonaniu Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory. Dzieci wystąpić mogą w Teatrzyku Młodego Artysty i wziąć udział w licznych atrakcjach podczas pikniku na terenie CK Gdynia.- Żegnamy siedzibę przy ul. Łowickiej, bo mamy nowy obiekt w centrum miasta - Konsulat Kultury, którego działalność zainaugurujemy w sierpniu. CK Gdynia wewnątrz jest miejscem zaadaptowanym na potrzeby sztuki, ale z zewnątrz wciąż przypomina przestrzeń działkową. Śmiejemy się, że to najbardziej teatralna działka Trójmiasta - mówi Jarosław Wojciechowski, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni.
Zmieni się nie tylko siedziba, ale też nazwa. W nowej siedzibie urzędować będzie już nie CK Gdynia, a Gdyńskie Centrum Kultury.

- To dobry czas na nowe otwarcie. Jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy w Małym Kacku i nie ukrywamy, że chociaż warunki tutaj są uciążliwe chyba dla każdego, a dojazd jest utrudniony, to z sentymentem i lekkim żalem opuszczamy to miejsce. Nowoczesny budynek Konsulatu Kultury zaspokoić ma nasze potrzeby i oczekiwania publiczności względem naszej instytucji. Blisko znajduje się m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe, ujednolicenie nazw instytucji miejskich ułatwi ich identyfikację - dodaje Jarosław Wojciechowski.
Jednym z elementów pożegnania z CK Gdynia przy ul. Łowickiej 51 są ostatnie w tej przestrzeni spektakl "Wieczory ateńskie" (na zdjęciu), zostanie zagrany 23 czerwca.
Jednym z elementów pożegnania z CK Gdynia przy ul. Łowickiej 51 są ostatnie w tej przestrzeni spektakl "Wieczory ateńskie" (na zdjęciu), zostanie zagrany 23 czerwca. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl
W programie pożegnalnego weekendu z obecną siedzibą znajduje się spektakl "Wieczory ateńskie" w reż. Mateusza Olszewskiego (sobota o godz. 19). "Ład i porządek umuzykalnionej rodziny, której motorem napędowym są ambicje ojca i jego wizja kariery ukochanej jedynaczki, zburzony zostaje właściwie natychmiast. Widzowie od razu dowiadują się, że osiemnastoletnia Natasza jest przy nadziei i bynajmniej nie chodzi tu o widoki na przyszłe sukcesy przy fortepianie.(...) "Wieczory ateńskie" są pogodną, zgrabną komedią, podszytą lękiem o dorastającą córkę i kłopotami rodzinnymi, w mniejszym lub większym stopniu dotykającym każdą wielopokoleniową rodzinę." - pisaliśmy w recenzji spektaklu.

Tuż po sobotnim spektaklu (o godz. 20:30) w ogrodzie przy CK Gdynia odbędzie się czytanie tekstu autorstwa Jarosława Wojciechowskiego "Działka" inspirowany przestrzenią przy ul. Łowickiej. Tekst przeczytają Krzysztof Kowalewski i jego żona Agnieszka Suchora, całość reżyseruje Konrad Nehrebecki. Tytułowa "Działka" ma kilka znaczeń (to m.in. kawałek ziemi czy porcja narkotyku). Sztuka traktuje o fenomenie społecznym, jakim jest bez wątpienia całkiem spora grupa uprawiających swoje poletka na poletku świata zwanym Polska. Autor wziął "działkę" pod lupę. Co zobaczył? Skupione jak w soczewce emocje, dylematy, uczucia pokoleń Polaków plewiących, siejących i zbierających, każdy na swojej działce życia.

Teatrzyk Młodego Artysty umożliwia występy osobom do 15 roku życia. Każdy może przyjść i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Najbliższe spotkanie 24 czerwca, godz. 12.
Teatrzyk Młodego Artysty umożliwia występy osobom do 15 roku życia. Każdy może przyjść i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Najbliższe spotkanie 24 czerwca, godz. 12. fot. CK Gdynia
Z kolei w niedzielne południe (24.06, godz. 12) odbędzie się Teatrzyk Młodego Artysty, podczas którego każdy chętny do 15 roku życia może wystąpić, zaśpiewać piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wierszyk albo zbudować auto z patyków. Wszystkie, bezpieczne dla zdrowia pomysły, dozwolone. Każdy występujący otrzyma pamiątkowy dyplom i podarunek od firmy Trefl. Występ nie może trwa dłużej niż 7 minut, można wystąpić indywidualnie lub grupowo.

Po Teatrzyku w ogrodzie Centrum Kultury w Gdyni czekać będą na wszystkich liczne atrakcje. Wśród nich będą: Dj z repertuarem dziecięcym, gry i zabawy ruchowo-sportowe połączone ze współzawodnictwem np. skoki w workach, rzucanie piłkami do celu, wyścigi parami na "trzech nogach", zabawy konkursowe z hula hop, zabawy z chustą animacyjną, balonowe inspiracje, czyli zajęcia z modelowania balonów, pokaz baniek mydlanych, warsztaty plastyczne, podczas których będzie można wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, małe atelier fotograficzne - udział żywych maskotek - Myszki Miki i Minnie w pozowaniu do zdjęć, kącik gier podwórkowych, skakanka, malowanie kredą, bańki mydlane oraz słodki poczęstunek, w tym wata cukrowa.

Koszt biletów na "Wieczory ateńskie" to 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe). Z kolei wysłuchanie "Działki" w sobotę i udział w niedzielnym Teatrzyku Małego Artysty i programie animacyjnym dla dzieci w ogrodzie Centrum Kultury są bezpłatne.

Opinie (40) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Na czym polega poliamoria?
Na czym polega poliamoria?
Wędrujące dżinsy rozpoczęły podróż w Gdańsku
Wędrujące dżinsy rozpoczęły podróż

Kulinaria

Nałóż, zważ i jedz. Gdzie w Trójmieście zjemy "na wagę"?
Gdzie w Trójmieście zjemy "na wagę"?
Najsłodszy dzień w roku. Dziś Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek, najsłodszy w roku

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?