Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Causa Fatalis

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
Causa Fatalis
10.0 2 oceny 1 10
Teatr Novogo Fronta, Czechy
Causa Fatalis

Alegoryczna groteska o złożoności duszy ludzkiej. Teatralna adaptacja przyczynowości.

Na pozór niewinny początek. Prawie harmonijny krąg konfliktów między mieszkańcami jednego domu. Nieszczęśliwe życie bez wygórowanych pragnień. Jednak niewiele trzeba, by doszło do zmiany... Wystarczy, że przyjeżdża ktoś obcy, a delikatna równowaga zostaje zachwiana. W jałowej codzienności niespodziewanie wychodzą na jaw tajemnice, budzą się nieznane pragnienia. Magia zauroczenia ewoluuje i zaczyna w sposób destruktywny graniczyć z euforią. Za wejście do raju jest kara.

Rozpacz, gniew, zniszczenie, strach i ciemność.
W ciemności w człowieku budzi się zwierzę.
Czy wygra?

---

Teatr Novogo Fronta został założony w 1993 roku w Sankt Petersburgu w Rosji. Wczesna twórczość wywodzi się z eksperymentów w zakresie zależności między ciałem aktora (jedynym używanym przez niego materiałem), a przestrzenią wydarzenia. Pierwszy spektakl "Vremja Durak" (1994 r.) pokazano podczas pierwszej europejskiej trasy i poruszał on temat strachu o to, co może przynieść przyszłość w Rosji. Po zakończeniu trasy Teatr Novogo Fronta przeniósł się do Pragi w Czechach.

Kreatywność i prezentacja sceniczna teatru jest imponująca, biorąc pod uwagę zarówno skalę jak i różnorodność, od teatru ulicznego i części improwizowanych po reżyserowane sztuki na scenach teatru tradycyjnego. Krytycy teatralni nazywają twórczość grupy "gorzką taneczną groteską", "podzielonym tańcem" lub porównują styl poruszania się aktorów do tańca butoh. Od swojego założenia Teatr Novogo Fronta wystawił wiele spektakli na całym świecie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery