• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Cia La Tal (Hiszpania — Katalonia)
Carilló
 
Grupa LA TAL przygotowała wyjątkowy spektakl "Carilló" po odkryciu artystycznego potencjału tkwiącego w mechanizmie olbrzymiego zegara, który był częścią dekoracji w poprzednim przedstawieniu Hora Kronobis. Spektakl bada granice pantomimy i pokazuje szczególną interpretację tej techniki teatralnej.

Bim-bam, bim-bam...słyszymy bicie zegara, zębatki zaczynają się poruszać...Tik-tak, tik-tak...To już czas! Na scenie pojawiają się rycerze i klauni, kłótnie i namiętności.
Wnętrze zegara staje się źródłem magii, która ogarnia przestrzeń fizyczną i umysłową.
Scenografia jest nieprzewidywalna. Zawsze pojawia się w niej jakiś element zaskoczenia, a obraz jest pełen magii, która czasem zdaje się pochodzić z baśni, a czasem z animacji rysunkowych. Dzięki połączeniu nadzwyczajnej scenografii i typowej komedii powstało przedstawienie jedyne w swoim rodzaju, które oczarowuje publiczność.

Od założenia grupy LA TAL jej koncepcja teatralna, postrzeganie wizualne oraz technika interpretacji ewoluowały. Grupa odeszła od klasycznej postaci klauna cyrkowego, a teatr zaczęła tworzyć całe uniwersum, w którym postacie, estetyka oraz sytuacje zostają celowo połączone w humorystycznym, bardzo współczesnym teatrze.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery