Spektakl

Carbón Club

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Stare przedmieście gdańsk, Plac pod bastionem św. gertrudy
w ramach imprezy:
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.4 / 5 (5 głosów)

Spektakl tylko dla widzów dorosłych
Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne
Markeliñe, Hiszpania (Kraj Basków)
Carbón Club

"Carbón Club" opowiada historię kopalni w rytmie kabaretu. "Carbón Club" to metafora życia: Wartość przyjaźni, tragiczny zbieg okoliczności, życiowa odwaga, głębiny Ziemi, wojny, codzienne wymagania... Przede wszystkim jednak jest to hołd złożony tym anonimowym bohaterom, którzy zmarli podczas wykonywania przyzwoitej, ale trudnej pracy. Według legend o tematyce górnictwa w kopalni jest tak ciemno, że nawet cienie gubią swoich właścicieli.

Komedia i tragedia zmieszane z pyłem węglowym. Słyszany rytm, barwne obrazy oraz wszechogarniająca przestrzeń spektaklu oddziałują na zmysły i emocje publiczności, co sprawia, że "Carbón Club" to doświadczenie teatru, o którym trudno będzie zapomnieć.

Grupa teatralna została założona w 1987 roku w Bilbao, Kraj Basków. Grupa Markeliñe przygotowuje spektakle w wyjątkowym stylu. Zawsze opierają się one na gestach aktorów, odrzuca się tekst. Grupa Markeliñe odnalazła swój własny język, w którym nośnikiem emocji jest muzyka. Ma ona uwieść publiczność opowieściami o wielu płaszczyznach. Badania prowadzone przez teatr w zakresie rekwizytów, estetyki i ruchu zostały powszechnie docenione, co pozwoliło grupie Markeliñe zaznaczyć swoją obecność na scenie.

Dodaj zdjęcie

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.