• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Capella Angelica (1 opinia)

W Bazylice Mariackiej, miejscu festiwalowych koncertów, trwają prace konserwatorskie. My natomiast, w tym nietypowym kontekście przestrzennym, świętować będziemy "małe dziesięciolecie" festiwalu: tyle czasu upłynęło już od narodzenia się idei koncertów pod szyldem CAPPELLA ANGELICA.

W dzisiejszych czasach anioły nie mają łatwo, bo owiewa je lekko duch polityki i przynależności. Stroniąc od polityki, zapraszamy do wspólnej celebracji muzyki na, łącznie, 248 strun... i inne źródła dźwięku.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Tytułowe anioły to figury z dawnego prospektu organowego Bazyliki Mariackiej z połowy XVIII wieku, przedstawione jako postaci tańczące, śpiewające i grające na dawnych instrumentach. Festiwal CAPPELLA ANGELICA prezentuje muzykę na instrumentach historycznych, skupiając repertuar wokół pytania: jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć?

W dotychczasowych koncertach festiwalowych udział wzięło ponad stu muzyków specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej z wielu miast Polski m.in. Gdańska, Torunia, Warszawy, Krakowa, Katowic,Tarnowa, a także z Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Japonii, Niemiec, Czech i Anglii.

Co czeka na nas w tym roku?
Ciemne brzmienia - barokowe i współczesne, celtycka tradycja muzyczna oraz kantaty Bacha na instrumentach historycznych.

27.07.2019, godz. 20:30
192 STRUNY albo: Bach


Anna Zawisza / sopran
SILVA RERUM arte: Maja Miro-Wiśniewska / traverso; Małgorzata Skotnicka / klawesyn; Danuta Zawada, Justyna Skatulnik / skrzypce barokowe; Natalia Reichert / altówka barokowa; Weronika Kulpa / wiolonczela barokowa.

Przy tak ważnej okazji nie może zabraknąć Jana Sebastiana Bacha, któremu tradycyjnie wynagradzamy odrzucenie aplikacji, jaką złożył na stanowisko gdańskiego organisty. Zespół instrumentów historycznych SILVA RERUM arte zaprezentuje dwie jego kantaty na sopran z koncertującym fletem. W programie także niezwykle rzadko wykonywany koncert Michela Corrette'a na klawesyn, flet i smyczki.
Festiwal CAPPELLA ANGELICA to inicjatywa Fundacji SILVA RERUM, której celem jest prezentowanie muzyki dawnej zgodnie z praktyką historyczną w interesujących kontekstach architektonicznych Gdańska. Zależy nam na wydarzeniach unikatowych i kameralnych - intymnych w odbiorze. Wokół naszych idei gromadzimy kreatywnych, interesujących specjalistów z zakresu wykonawstwa historycznego - muzyków, lutników, muzykologów, historyków sztuki.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Maja Miro-Wiśniewska.
Partnerzy: Bazylika Mariacka w Gdańsku, Metropolitalna Karta do Kultury
Patroni medialni: Radio Gdańsk, portal trojmiasto.pl, Pomorze Kultury
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Bilety na festiwal dostępne są na stronie ekobilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w Bazylice Mariackiej (płatność gotówką)

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Extra

    Popieram takie imprezy w Gdańsku.

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Architektem, który zaprojektował eklektyczną willę, dzisiejszą siedzibę Muzeum Sopotu był: