• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cantus Mare

W sobotę 1 czerwca 2024 r. o godzinie 18.00 w ewangelickim kościele Zbawiciela w Sopocie będzie można posłuchać znakomitych muzyków - klarnecisty Andrzeja Wojciechowskiego i akordeonisty Pawła Zagańczyka. Artyści wykonają szeroki wachlarz utworów - zarówno klasycznych, jak i okołojazzowych, folkowych oraz improwizacji. Koncert odbywa się w cyklu Cantus Mare, a poprowadzi go znakomity propagator muzyki - redaktor Konrad Mielnik. Spotkania muzyczne odbywają się dzięki finansowaniu przez Miasto Sopot i Województwo Pomorskie, a organizatorami są Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny i Parafia Ewangelicko-Augsburska Gdańsk-Gdynia-Sopot.

cze 15

sobota, godz. 20:00

Na zaproszenie

29 czerwca - 7 lipca 2024, godz. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet
Andrzej Wojciechowski
Jako solista i kameralista koncertował w niemal całej Europie, Ameryce Północnej, a także Afryce i Azji. Solista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Profesor Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie pełni funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji. Jest członkiem Polskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Trio Stroikowego, Baltic Trio oraz zespołu Zagan Acoustic. Lider jazzowej formacji Baltic Quasideon Group WWS Trio.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Paweł Zagańczyk
Koncertuje w Polsce i Europie - występował na Litwie, Ukrainie, Słowacji, w Austrii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Dla Zagańczyka utwory pisali m.in: Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak, Cezary Paciorek, Gerhard Stäbler, Marek Czerniewicz czy Maciej Zimka. Współpracuje z muzykami jazzowymi (Adam Wendt, Krzesimir Dębski), zespołami wykonującymi muzykę współczesną w tym elektroniczną. Jako założyciel kwartetu Zagan Acoustic prezentuje kompozycje z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Jest także wykładowcą w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz autorem muzyki do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. W kręgu jego zainteresowań jest muzyka improwizowana, nowe kompozycje czy eksperymenty ukazujące szerokie spektrum brzmień akordeonu.

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?