Spektakl

Cafe Europa

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk dolne miasto pokaż na mapie
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.7 / 5 (7 głosów)

fot. Serena Cremaschi

Ondadurto Teatro, Włochy
CAFE EURØPA

Kawiarnia CAFE EURØPA znajduje się niedaleko morza, otaczają ją góry. Można z niej podziwiać postrzępione wybrzeże i czuć z oddali zapach słonej wody znajdującej się poniżej. Goście, którzy na co dzień odwiedzają kawiarnię to dobrzy i uczciwi ludzie. Naprawdę "kochają się" wzajemnie i "szanują". Pewnego dnia, gdy przyjeżdża nowa osoba, codzienny rytm zostaje zaburzony. "Obca" na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od reszty. Oferuje się społeczności, a ludzie odpowiadają, przekazując jej najcenniejszy dar - przyjaźń.

Do miejscowości przyjeżdża jednak obcy mężczyzna. Szuka on tej młodej kobiety i oferuje nagrodę temu, kto udzieli mu na jej temat informacji. I co teraz będzie? Zostaje ujawnione to, co kryje się pod maską nędznej egzystencji. Zaczynają wychodzić na powierzchnię wszystkie najskrytsze lęki mieszkańców: lęk przed miłością, wystawieniem na próbę, innością, przed tym co nieznane. Przedstawienie luźno nawiązuje do filmu "Dogville" Larsa von Triera oraz sztuki teatralnej "Wizyta starszej pani" Friedricha Dürrenmatta.

Jest to alegoria współczesnego społeczeństwa, misterna gra między rzeczywistością, a poezją, światem marzeń, a okrucieństwem codzienności. Nie stroniąc od paradoksu i prowokacji, ilustruje rozważania na temat ludzkiego zepsucia, manipulowania zgodą oraz kwestii związanych z moralnością i przemocą. Spektakl zorganizowany przy wsparciu Ministero dei beni e delle attività culturali e del turismo (MiBACT) i Società Italiana degli Autori ed Editori (SIAE) w ramach programu "SILLUMINA".

Spektakl w ramach Festiwalu FETA.


Recenzja Trojmiasto.pl

Trwa Festiwal FETA na bastionach

Tylko najwytrwalsi doczekali się jedynego nocnego spektaklu, granego w czwartek. Z kolei w piątek siąpiący deszcz wywołał nieco...

Przeczytaj także

  • Nadchodzi FETA. Co warto zobaczyć?
    10 lipca 2018 (14 opinii)

    Dwadzieścia teatrów z Polski i różnych zakątków świata - od Francji przez Hiszpanię, Włochy, Portugalię, po Koreę Południową - czeka na widzów 22. Festiwalu FETA od czwartkowego wieczoru...

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.