• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Być jak Elizabeth Taylor - spektakl gościnny (2 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
czas trwania:
2 godz.
Być jaj Elizabeth Taylor

Premiera: 7.09.2016

Nowy Jork. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog i terapeuta Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. To niezwykły wieczór najsłynniejszej pary w dziejach Hollywood. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Punkt wyjścia dramatu jest pretekstem do pokazania życia wielkich gwiazd tuż przed rozpadem ich związku.

Szczególna narracja sztuki przenosi nas w czasie co pozwala na pokazanie wyjątkowych i ważnych miejsc w życiu pary- londyńskiego hotelu Dorchester, hotelu Astoria w Rzymie, hotelu Ritz w Paryżu i oczywiście Nowego Jorku. Najdroższa perła świata, którą Burton podarował Liz Taylor na Walentynki, nominacje do Oscarów za role w filmie " Kto się boi Wirginii Woolf", diament Kruppa, kopie sukni projektowanych dla Taylor przez takich projektantów jak Halston, Dior, Balmain, YSL to wszystko w najnowszej sztuce Jakuba Przebindowskiego " Być jak Elizabeth Taylor".

Autor w swoim utworze podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością i lękiem przed odrzuceniem. Przywołanie postaci dwójki niezwykłych aktorów, pary która na stałe weszła do kanonu światowej pop kultury, to możliwość przyjrzenia się życiu ludzi związanych z wielkimi wytwórniami filmowymi- MGM, FOX, Metro Golden Mayer - którzy do dzisiaj budzą podziw i fascynują rzesze wielbicieli na całym świecie.

Reżyseria: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Tomasz Ossoliński

Występują:
Elizabeth Taylor - Małgorzata Foremniak
Richard Burton - Paweł Deląg
Tony Slowers - Sambor Czarnota
Norma Perins - Martyna Kliszewska

Opinie (2)

 • być jak... (opinia sprzed 5 lat)

  Byłam na spektaklu i mam mieszane uczucia...Mam wrażenie że cena biletu zapewnia tylko możliwość oglądania "na żywo" Foremniak i Dyląga. Grali tak sobie.Było coś sztucznego co nie pozwalałao zapomnieć że to tylko sztuka teatralna.Szkoda.

  • 0 0

 • Kupie Bilet x 2 (opinia sprzed 5 lat)

  Witam, jesli ktoś zmienia plany, to serdecznie proszę o kontakt na mail. tempersix@chodznastrone.pl

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery