Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Burza - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 660-59-46
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
2 godz. 35 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
Burza
5.0 2 oceny 1 10
Burza (Rumunia)
William Szekspir
Teatr im. Toma Caragiu

"Burza" Christi Juncu to kameralne przedstawienie. Reżyser sypie pomysłami jak z rękawa, nikt nie ma złudzenia, że wszystkim steruje jakaś wyższa siła, a nad sceną teatralną góruje zawieszony pod sufitem statek-pianino. Magia i sztuka jednocześnie hamują i pobudzają zarówno żywioły jak i ludzkie popędy, ujarzmiają to, co wydaje się nie do ujarzmienia. Juncu zaprasza widzów na spektakl i sadza ich wokół okrągłej wyspy zbudowanej na scenie. Aby wzmocnić poczucie wspólnoty i pewnej intymności ubiera aktorów w pidżamy i nocne koszule. Sztuka "odpowiednio stosuje napięcie, ma dużo nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przede wszystkim jest pełna humoru". Reżyser poświęcił trzy miesiące, aby osobiście przetłumaczyć Szekspirowską sztukę na potrzeby spektaklu.

Reżyseria: Christi Juncu

Christi Juncu
Urodzony w Bukareszcie w 1968 roku. Uczęszczał do prestiżowego Państwowego Liceum Św. Sawy, w 1995 ukończył Akademię Sztuki Luceafărul w Bukareszcie. Począwszy od 1994 roku wystawił ponad 30 sztuk, głównie współczesnych, wśród nich dramaty D. Mameta, N. LaBute'a, C. McPhersona, M. McDonagha, Y. Rezy - większość z nich nie była przedtem znana w Rumunii. W jego repertuarze znajdują się również przedstawienia wg Büchnera, Gorkiego, Molièra i Szekspira. W 1996 wyreżyserował nową, odkrywczą wersję "Dwóch Panów z Werony" w Państwowym Teatrze w Arad, a następnie - trzynaście lat później - "Burzę". Dramatopisarz - jest autorem trzech sztuk: "The Actor", "Mushroomz" oraz "Ostinato", wszystkie nagrodzone w krajowych konkursach. Od 2008 roku jest reżyserem-rezydentem w Teatrze im. Toma Caragiu w Ploieşti.

Teatr im. Toma Caragiu, Ploiesti, Rumunia
Rumuński Teatr im. Toma Caragiu to trzy sceny: dramatyczna, musicalowa i lalkarska. Przez ponad 55 lat istnienia na jego deskach wystawiano zarówno sztuki rumuńskich jak i międzynarodowych autorów, od klasyki aż po współczesność. W ostatnich latach zespół występował na festiwalach w Korei Północnej, Japonii, Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Chorwacji. W repertuarze teatru znajdują się m.in. "Trzy siostry" A. Czechowa, "Na dnie" M. Gorkiego, "Don Juan" Moliera, "Beautiful" J. Fossego, "Królowa piękności z Leenane" M. McDonagha, "And Bjork, Of Course..." T. Thorsteinssona, a także sztuki W. Sigariewa, J. Chapmana, D. Freemana, M. Frischa, W. Szekspira czy S. Sheparda.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery