• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Burza! - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
1 godz. 30 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
8.0
7 ocen
Burza! (Francja)
William Szekspir
Irina Brook Compagnie

Irina Brook: "To kolejna najbardziej magiczna i mityczna sztuka Szekspira. (...) Nadal bardzo pragnę zbadać w szczególności te jego niezwykłe dramaty, które łączą w sobie farsę z magią, romantyczność z tym, co popularne. W przypadku tego projektu planuję wybrać się na nieznane morza i poszukiwać nowych bezludnych wysp...". Reżyserka umieszcza czterech aktorów na scenie wśród czajników i kotłów: są więc kipiący ze złości kucharze oraz rozpieszczana i chowana pod kloszem Miranda w przeciwsłonecznym kapeluszu, Kaliban to choleryk, który wszystkim ubliża, zaś pozostałe postaci pokazane są jako ekstrawaganccy osobnicy nie mogący się odnaleźć w świecie. Aktorzy Iriny Brook to prawdziwi weterani sceny, którzy grywali m.in. dla takich reżyserów jak Roger Planchon, Peter Brook, Dan Jemmet, Michel Didym, Guy Freixe.

Reżyseria: Irina Brook

Obsada: Gérald Papasian, Jerry DiGiacomo, Lorie Baghdasarian, Augustin Ruhabura, Bartłomiej Soroczyński, Christian Pelissier

Compagnie Irina Brook, Paryż, Francja
"Spektakl En attendant le songe" w reżyserii Iriny Brook, oparty na Szekspirowskim Śnie nocy letniej, odniósł tak ogromny sukces w Europie - zwłaszcza na deskach teatru Bouffes du Nord w Paryżu - że w efekcie doszło do powstania grupy znanej jako dziś Compagnie Irina Brook (w 2008 roku). Teatr zainaugurował swoją działalność nową wersją "Don Kichota" pt. "Gdzieś... la Mancha". W jego repertuarze znajdują się interpretacje takich dzieł jak "Odyseja" Homera czy Szekspirowska "Burza". W skład międzynarodowego zespołu wchodzą: Gérald Papasian, Jerry DiGiacomo, Lorie Baghdasarian, Augustin Ruhabura, Bartłomiej Soroczyński oraz Christian Pelissier.

Irina Brook
Urodzona w Paryżu córka reżysera Petera Brooka i aktorki Nataszy Parry większość swojego życia spędziła pomiędzy Londynem, Paryżem a Nowym Jorkiem. Jej dziecięce marzenia o aktorstwie ziściły się gdy miała 18 lat, wraz z jej pierwszą rolą na scenie Nowego Jorku (off-Broadway) i studiami aktorskimi w grupie Stelli Adler. Brook wróciła potem do Paryża, aby zagrać w spektaklach "Wiśniowy sad" Czechowa i "Don Juan Moliera" (oba przedstawienia w reżyserii ojca). W 1990 roku odkryła swoją prawdziwą pasję i talent - reżyserię. W 1996 wyreżyserowała w Londynie "Beast on the Moon" Richarda Kalinoskiego - francuska wersja tego przedstawienia otrzymała pięć nagród im. Moliera (Molière Award). Irina Brook należy do wąskiego grona reżyserów zaproszonych do reżyserii przez grupę Ariane Mnouchkine z Teatru de Soleil (przedstawienie "Wszystko dobre, co się dobrze kończy" na Festiwalu w Avignon). Wyreżyserowała "Romeo i Julię" Szekspira, "Szklaną menażerię" Williamsa, "Dobrą kobietę z Syczuanu" Brechta, a także opery (wśród nich: "Czarodziejski flet" Mozarta, "Eugeniusz Oniegin" Puszkina i "Traviata" Verdiego) - każde z przedstawień wystawiane na światowych scenach. Jest kawalerem francuskiego Orderu Sztuk Pięknych i Literatury (2002).

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Opinie (1)

  • Swietne (opinia sprzed 12 lat)

    Swietne! Rewelacyjna gra i super wykonanie! juz dawno sie tak nie usmialam!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery