stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Budyń Supersam & Sebastian Pikula (1 opinia)

KUP BILET

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


"To będzie koncert z nowymi piosenkami.
Budyń nie śpiewał ich na żadnej płycie.
Z żadnym zespołem.
Ani nie napisał ich dla kogoś innego.
Dodatkowo pierwszy raz wystąpi z akompaniamentem tylko pianina.
I jeszcze Sebastian Pikula (kiedyś zespół Miąższ) napisał całą muzykę. 
A Budyń wszystkie (prawie, jest jeden cover) teksty.
Rzecz jest świeża, bo z zimy zeszłego roku.
I wrażliwa bo to jednak śpiewane wiersze.
Wszystkich ciekawych serdecznie zapraszamy."


Jacek Szymkiewicz - Budyń
Lider i założyciel zespołu POGODNO, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nietuzinkowy artysta zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od ponad 20 lat.

Przezwany dawno temu przez kolegów z zespołu Budyniem zarabia pieniądze realizując swoje wielkie życiowe marzenie. Pisze piosenki. Można ich posłuchać na płytach zespołów Pogodno, Babu Król, można na płytach Budynia, czasami kolaboruje z innymi szansonistami i wtedy jego wypociny można znaleźć na płycie Kasi Nosowskiej albo Moniki Brodki, czy Varius Manx albo sami sobie poszukajcie gdzie.

Jest współzałożycielem i liderem zespołu POGODNO. Zespołu, który na swoim koncie ma nieśmiertelne przeboje; Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis. Tworzy także muzykę filmową i teatralną. Ostatnio do filmu (Jeż Jerzy). Spektakle  teatralne opatrzone jego nutami to m.in. Wizyta Starszej Pani, reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin czy Utopia będzie zaraz , reż. Michał Zadara, Teatr Stary Kraków.

Sebastian Pikula
Swą przygodę z muzyką rozpoczął w wieku lat sześciu kiedy to podczas rodzinnej wigilii zaprezentował kilka kolęd na małym radzieckim akordeonie. Nie ukończył żadnej z Państwowych Wyższych Uczelni Muzycznych, ani w Polsce, ani za jej granicami.

Współpracował z Jerzym Słomą Słomińskim i Jackiem Kleyffem. Chwilę później współtworzył zespół Miąższ, z którym przemierzył kraj wzdłuż i wrzesz. W kolejnych latach nagrał dwie płyty i bardzo intensywnie koncertował po kraju. Obecnie Sebastian Pikula zajmuję się badaniem polskiej muzyki tradycyjnej i grą tejże na skrzypcach.

W "Plamie" będzie towarzyszył Budyniowi jako pianista.

Opinie (1) 2 zablokowane

  • Prezio Budyń Superstar

    o jak śmiechłem gromko z tytułu:))

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?