stat
Impreza już się odbyła

Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj - wystawa!

Zapraszamy na wystawę dyplomową Maksymiliana Kacperskiego: "Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!" Tworzona wystawa dyplomowa to miesięczne starania i wizyty z aparatem u zwierząt w celu uświadomienia ludziom, ile zwierzęta znaczą dla nas oraz dlaczego nie warto ich kupować, a właśnie adoptować. Wszystkie sfotografowane psy pochodzą z sopockiego schroniska.

Od dzieciństwa moje życie potrzebowało mieć bratnią duszę obok siebie. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że nie wszyscy wiedzą, jak wiele może dać nam zwierzę, często więcej, niż potrafi dać drugi człowiek. Będąc kiedyś w sopockim schronisku dla psów Sopotkowo, zobaczyłem samotność z perspektywy zwierzęcia. Tak zrodził się pomysł tematu pracy dyplomowej, której celem jest pokazanie zwierząt różnego gatunku i wielkości, które z różnorodnych przykrych lub w brutalnych okolicznościach trafiły do schroniska.

Schronisko oraz wolontariusze starają się ze wszystkich sił, aby zapewnić zwierzętom dobre warunki do życia oraz zwiększyć szansę na znalezienie im nowego domu oraz zaadoptowanie zwierzaka. Pragnę wzmacniać świadomość i wrażliwość społeczną, bo dzięki temu problem bezdomności oraz złego traktowania zwierząt systematycznie się zmniejsza. Dlatego wszystkich chętnych wraz z Sopotkowem zapraszamy 14 września, w poniedziałek do Sopoteki, przyjrzeć się od kuchni, jak powstawał krok po kroku cały projekt dyplomowy zdjęć-plakatów oraz książki. W trakcie projekcji zaprezentuję również fotografie, które nie zostaną pokazane na wystawie stałej.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?

 

Najczęściej czytane