• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Boto jam: Bluesowe Poniedziałki
PATRONAT

Boto Jam: Gdańsk Swing College Band

Kiedy ostatnio uczestniczyli Państwo w koncercie dixielandowym, w którym wykonawcami byli młodzi muzycy? Aha, pięćdziesiąt lat temu? A teraz ci muzycy, choć czasem nadal wspaniale grają (np. Piotr Nadolski, Ryszard Podgórski, Maciej Flont), to nobliwi panowie.

Prawdą jest, że radosny i ekspresyjny jazz tradycyjny nie jest przedmiotem nauczania w szkołach i akademiach muzycznych. Nauczane są współczesne wersje jazzu modalnego. Ale idzie zmiana!

jazz - koncerty w Trójmieście


Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku Stanisław Danielewicz przez kilka lat badał umiejętność grania w tradycyjnych stylach jazzowych wśród studentów Instytutu Jazzu. Nie było z tym najlepiej. Akcja przywracania pamięci jazzu tradycyjnego i swingu rozpoczęła się w roku 2019, gdy w ramach zajęć fakultatywnych Akademii kilkoro studentek i studentów pod okiem, a zwłaszcza uchem dr Danielewicza zaczęła solidną naukę dixielandowego grania. Ambicją zespołu stało się przywrócenie blasku tradycji lat 50. i 60. ubiegłego wieku, kiedy gdański zespół Flamingo wyznaczał najwyższy standard wykonawczy jazzu tradycyjnego w Polsce.

Zespół przybrał nazwę Gdansk Swing College Band, nawiązując do tradycji europejskiego jazzu tradycyjnego. Repertuar to popularne standardy dixielandowe i swingowe, ale ambicją muzyków jest także wykorzystanie jako tematów do improwizacji utworów muzyki pop ostatnich kilkudziesięciu lat.
Obecnie zespół, ze względu na skład (bez trąbki i puzonu) bliższy jest stylistycznie brzmieniu swingowych grup z lat 30. XX w. Skład grupy to: Maks Wilk -sax-tenor, Marianna Zacharska - sax-alt, Bartłomiej Ostrowski -gitara, Jan Szczurek -fortepian, Łukasz Chmielewski -perkusja, Marek Baranowski kontrabas.

Swing College Band proponuje godzinną sentymentalną podróż muzyczną, pełną synkopowanych rytmów, z energią młodych wykonawców. Koncert odbędzie się 1 czerwca (czwartek), po koncercie jam session z udziałem muzyków zespołu.

Po setcie koncertowym, do jam session mogą dołączyć chętni goście i muzycy z widowni.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Przedsprzedaż
  25 zł
Bilety:
przedsprzedaż: 25 zł
w dniu koncertu: 30 zł
online: https://stage24.pl/events/teatr-boto-1151
lub na miejscu

Opinie

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?

 

Najczęściej czytane