• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Botanicum colorum warsztaty barwienia naturalnego

Agnieszka Wołodźko, autorka wystawy Moje piękne blizny w naszej Galerii Peron, podzieli się z uczestnikami warsztatów wiedzą na temat farbowania tkanin naturalnymi ekstraktami roślinnymi.

Okazuje się, że zwykłe rośliny kryją w sobie niezwykłe tajemnice. Jedną z nich jest kolor, zamknięty w ich owocach, liściach czy też łodygach. Zwykły korzeń buraka kupiony w osiedlowym warzywniaku, zebrane w parku pokrzywy, czy kiść czarnego bzu mogą posłużyć nam nie tylko leczniczo lecz także jako barwniki. W kuchni własnego domu, tak jak w pracowni alchemika, możemy wyczarować roślinne ekstrakty, a następnie własnoręcznie farbować nimi ubrania czy też inne tkaniny. Rośliny mogą również posłużyć nam np. do ich zszywania.
Przyroda daje wiele możliwości, także farbowania, swoimi doświadczeniami podzieli się z uczestnikami artystka Agnieszka Wołodźko, wyjątkowa znawczyni tematu, która wykorzystuje botaniczne farby (stąd tytuł warsztatów "Botanica colorum" łac. kolory botaniczne) w swojej sztuce, autorka wystawy Moje piękne blizny, która aktualnie odbywa się w Galerii Peron w Stacji Orunia GAK.

Zapisy: zapisystacja@gak.gda.pl
Dla kogo: dla młodzieży i dorosłych
Ilość miejsc ograniczona!

O prowadzącej:
Agnieszka Wołodźko to artystka, kuratorka i badaczka kultury. W swojej twórczości zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, sztuką zaangażowaną, fotografią, instalacją, ceramiką, pracami dźwiękowymi i akcjami. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła doktorat na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Realizuje warsztaty dla różnych grup społecznych, publikuje teksty o sztuce i kulturze współczesnej.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?

 

Najczęściej czytane