Impreza odwołana

Bogusław Górecki / Sztuka pozostała

14 stycznia 2019 roku rozpocznie się wystawa twórczości Bogusława Góreckiego. Będzie to pierwsza w nowym roku ekspozycja w galerii ZPAP w Gdańsku, inaugurująca cykl wystaw w 2019 roku. Rok wystawienniczy zacznie się wyraźnym wydarzeniem artystycznym. "Sztuka pozostała" to wieloznaczeniowy tytuł wystawy, który wprowadza w aurę najwyższych standardów malarstwa, rysunku i grafiki.

Wystawa ma stać się swoistym podsumowaniem 60 lat pracy twórczej artysty. Ekspozycję stworzą pejzaże i akty. Kompozycje Bogusława Góreckiego to oryginalne przedstawienia o klasycznych odniesieniach. Harmonia, łagodność, wymowność plastyczna to atrybuty twórczości Bogusława Góreckiego. Przed nami przyjemność kontemplacji.

Wernisaż odbędzie się 14 stycznia o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy.

Bogusław Górecki studia plastyczne odbył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w Katedrze Rysunku prowadzonej przez prof. Konrada Dargiewicza, gdzie przez dwa lata był asystentem. Dyplom magistra sztuk plastycznych otrzymał w 1956 roku. Od 1956 roku mieszka w Gdańsku. Od 21.02.1957 r. należy do Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wielu wystawach malarstwa, rysunki i grafiki m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Uczestniczył we wszystkich wystawach zbiorowych organizowanych przez Gdański Okręg ZPAP.

Swoją twórczość prezentował dotychczas na czternastu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą; w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Sztumie,Gorlicach, Londynie (Polska YMCA) oraz w Woerth Am Rhein w Niemczech. W okresie stanu wojennego prezentował swoją twórczość na indywidualnej wystawie w Galerii Świętego Jacka w kościele Dominikanów w Gdańsku oraz wystawiał prace w kościele św. Michała w Sopocie. Jego obrazy i grafiki znajdują się w zbiorach w Hamburgu, Oslo, Pradze, Turku. Organizował i prowadził trzy międzynarodowe plenery na Wybrzeżu. Jest także rzeczoznawcą o specjalności: ocena dzieł sztuki współczesnej w zakresie malarstwa.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: