stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bogdan Wręczycki i Berenika Godlewska / 2:2

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej "2:2" 5 czerwca o godz. 18:00.

cze 3

środa, godz. 18:00

Gdańsk, online
Wstęp wolny

19 września - 2 października 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
Wystawa rodzinna - dziadek i wnuczka, malarz i graficzka. Łączy ich nie tylko pokrewieństwo, ale również fascynacja teksturami i fakturami występującymi dookoła. Za pomocą odrębnych mediów, każde interpretuje na własny sposób otaczający świat, tworząc niesamowite obrazy. Jest to wystawa o podobieństwach i przeciwnościach w pojmowaniu codzienności przez dwie bliskie sobie osoby, traktująca o ewolucji postrzegania świata przez kolejne pokolenia. Praca i miłość to ważne elementy w życiu tych dwojga artystów, gdzie jedno wspiera drugie, nie zakłócając wzajemnie indywidualnego sposobu patrzenia na rzeczywistość.

Bogdan Wręczycki - studia w latach 1964-70 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Przez wiele lat nauczyciel akademicki w pracowniach rysunku i malarstwa. Uprawia malarstwo i rysunek. Jego prace były reprezentowane na wystawach krajowych oraz za granicą. Wiele dzieł znajduje się w instytucjach, urzędach i kolekcjach prywatnych (Francja, Niemcy, Szwajcaria, Malta, Kanada). Zajmował się też projektowaniem i realizacją utworów w srebrze, bursztynie, szlachetnym drewnie i masie perłowej o charakterze dekoracyjnym, jak i użytkowym.

Berenika Godlewska - ukończyła studia licencjackie na kierunku Wzornictwo, aktualnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku Grafika Projektowa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Grafik, modelka, fotograf, freelancer. Ma więcej zainteresowań niż wolnego czasu i wciąż próbuje nowych rzeczy. Zajmuje się zarówno artystyczną jak i projektową stroną sztuki, nie ograniczając się do jednej dziedziny. Aktualnie poświęca się głównie grafice.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?