• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

BoTo MaloGranie

lut 14

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
kwi 14

piątek, godz. 17:00, 19:30

bilety 89 - 170 zł
Kup bilet
Wydarzenie, które zapada w pamięć na zawsze. Spotkanie malarstwa z muzyką, dwóch oddzielnych procesów twórczych, które w rezultacie tworzą całość. Oddziałują na siebie. W końcu spotkanie dwóch bliskich sobie ludzi, malarki Magdaleny Jankowskiej oraz Michała Sołtana, muzyka.

jazz - koncerty w Trójmieście


Po wielu godzinach intymnej pracy twórczej, w zaciszu domowym, zdobyli się na odwagę by uzewnętrznić swoją twórczość publicznie. Pierwsze publiczne MaloGranie miało miejsce w maju 2016 roku, przy okazji oddania miastu Sopot muralu „Mewy Origami” zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez malarkę Magdalenę Jankowską. MaloGranie odbyło się na deskach Teatru BOTO, gdzie przy kameralnym udziale publiczności, powstał nowy obraz. Po 40 minutach dzieło zawisło na suficie Teatru na stałe, by przypominało o tym niezwykłym wydarzeniu do końca świata i jeden dzień dłużej.

Niezwykłe wydarzenie, podczas którego malarka - Magdalena Jankowska oraz gitarzysta - Michał Sołtan zabierają odbiorcę w swój intymny świat, do którego, do niedawna, tylko oni mieli dostęp. Performance współtworzenia muzyki i obrazu, częściowo zaplanowany, częściowo improwizowany twór. Wartość namalowanego obrazu nadają okoliczności, w jakich powstaje. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż prac Magdaleny Jankowskiej (godz.18).

***
Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (emeryci, studenci, uczniowie, karta sopocka), 20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem).
Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

***
Magdalena Jankowska

urodzona w Gdańsku, gdzie zdobyła dyplom renowatora zabytków architektury, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, prowadziła autorską galerię i warsztaty malarskie w Pałacyku Ermitaż w Łazienkach Królewskich w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie oraz Sopocie.

Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą, głównie we Włoszech, Francji, Szwecji i Niemczech. W ostatnich latach, w ramach „Młodej Sztuki” prace artystki wystawiane były na aukcjach w Sopockim Domu Aukcyjnym w Sopocie, Warszawie i Krakowie, oraz w domu aukcyjnym Polswissart w Warszawie. W ciągu dwóch ostatnich lat wystawy m.in. w Galeria Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy, Owca Cała w Zakopanem, Zatoka Sztuki w Sopocie, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Teatr BOTO w Sopocie, Kolonia Artystów w Gdańsku (wystawa zrealizowana ze Stypendium Marszałka Pomorskiego dla Twórców Kultury 2016). Dwukrotnie zaproszona na legendarny międzynarodowy plener malarski w Osiekach.

Murale (projekt i wykonanie):
„Mewy Origami” (ok. 9 x 12 m ) w Sopocie widoczne z głównego placu przy Monte Cassino
„Plaża” i „Chłopiec portowy” w przejściu przy ul. Piwnej w Gdańsku, obok Katedry Mariackie

www.malena.art.pl
www.facebook.com/magdalenajankowskamalarstwo

***
Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Zorganizował około 30 autorskich warsztatów „Uwolnij muzykę” oraz zagrał 60 koncertów, na których można usłyszeć m.in. singiel „Pan Sowa”. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox. W lutym 2016 powrócił z Imagination Quartet dając niezapomniany koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie. Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską. Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury. Jako członek Rotary Klub Warszawa-Żoliborz, jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD.

www.facebook.com/michalsoltanofficial
www.facebook.com/imaginationquartet
www.facebook.com/michalsoltanofficial
www.soltanartgroup.com
www.youtube.com/michalsoltan1
www.youtube.com/muzykwformie

Opinie

Sprawdź się

W którym roku powstało Muzeum Narodowe w Gdańsku?