• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Bloki mówią: 50/30 Wojciech Boros + B3-33

Spotkanie autorskie nie musi być nudne! W ramach cyklu Bloki mówią zapraszamy na wydarzenie muzyczno-poetyckie, czyli duet Wojciech Boros (poezja) + B3-33 (muzyka). W programie wieczoru spotkanie autorskie z Wojciechem Borosem, na temat jego twórczości poetyckiej na przestrzeni lat oraz prezentacja wierszy Borosa w wykonaniu autora z muzyką improwizowaną na żywo przez projekt B3-33. Rozmowę poprowadzi Dominika Lewicka-Klucznik, poetaka, organizatorka festiwali poetyckich.

mar 30

sobota, godz. 11:00 - 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Przeczytaj więcej o artystach:

Wojciech Boros - poeta i animator kultury. Zdobywca Czerwonej Róży (1996). Stypendysta: Marszałka Województwa Pomorskiego (kilkakrotnie), Prezydenta M. Gdańska (2008, 2021), Baltic Centre for Writers and Translators (Szwecja, 2012), ZAiKS-u (2020). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2013, 201. W 2013-2014 r. wziął udział w austriacko-polskim projekcie artystycznym Josefa Trattnera SOFA. Polnische sofafahrten/Z sofą po Polsce. Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński. Wydał tomy: Nierealit górski (1997), Jasne i Pełne (2003), Złe zamiary (200, Pies i Pan (2014) oraz audiobook Pusta noc (2012 w opracowaniu muzycznym Marcina Emitera Dymitera). Redaktor działu poezji w kwartalniku Bliza (od 2009 r.), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego Autograf. Organizuje wieczory poetyckie, konkursy jednego wiersza, slamy poetyckie, etc.                                                         

B3-33 - to solowy , gitarowy projekt Boro (Lonker See, Why Bother?). Każdy jego koncert to inna historia. Występy bez początku i końca, snujące się między szumbientem i noisem. Przy pomocy loopów, szeregu efektów, gitary, klawiszków Casio, melodyki i głosu Boro zabiera słuchacza na wycieczkę, nie zawsze w miejsca w które ten akurat chciał się udać.
 

Opinie

Sprawdź się

Co będzie można zobaczyć w NOMUS?

 

Najczęściej czytane