• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Blizny. Historie kobiet stanu wojennego

Zapraszamy na wystawę "Blizny. Historie kobiet stanu wojennego w ogrodzie" w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest to debiut studentów kierunku multimedia i grafika komputerowa z Wyższej Szkoły Bankowej.

22 października 2021 - 23 października 2022, godz. 11:00 - 18:00

Gdańsk,

8 lipca - 21 sierpnia 2022

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Na wystawę składają się fragmenty oryginalnych wypowiedzi bohaterek tamtych wydarzeń, cytaty z utworów poetyckich, tekstów wspomnieniowych i naukowych, wraz z ich interpretacją przełożoną na formę fotografii lub plakatu.

Wiele kobiet w stanie wojennym musiało samotnie zmagać się z problemami dnia codziennego. Jest to mało znany, jednak niezwykle istotny wątek polskiej historii. Poprzez wykorzystanie szczerej, osobistej narracji, bliskiej indywidualnemu odbiorcy, chcemy przedstawić losy Polek, doświadczenia, które pozostawiły na ich życiu trwały, bolesny ślad- stwierdza Magdalena Przyklęk, studentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Wystawa została przygotowana z najwyższą starannością o detale - poddana wieloetapowemu procesowi weryfikacji artystycznej, merytorycznej, a także redakcji i korekcie. Realizacja tego wydarzenia jest ważnym elementem nauki studentów poprzez praktykę, zdobywanie realnego doświadczenia projektowego i organizacyjnego.

Zespół kuratorski: dr Konrad Knoch, Magdalena Przyklęk, Paulina Polak, Bartosz Roborecki, Kamila Szuta.
Projekt graficzny wystawy: Magdalena Przyklęk, Bartosz Roborecki
Autorki i autorzy prac: Daniel Bińko, Aga Felska, Łukasz Grelowski, Jędrzej Krukowski, Marcin Kryger, Magdalena Majewska, Klaudia Podczaszyńska, Paulina Polak, Magdalena Przyklęk, Magdalena Rakoczy, Jan Remiszewski, Bartosz Roborecki, Kamila Szuta
Organizatorzy: Europejskie Centrum Solidarności, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto jest patronem Teatru Muzycznego w Gdyni?