• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Blizny. Historie kobiet stanu wojennego

Zapraszamy na wystawę "Blizny. Historie kobiet stanu wojennego w ogrodzie" w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest to debiut studentów kierunku multimedia i grafika komputerowa z Wyższej Szkoły Bankowej.

5 - 30 czerwca 2023, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

28 kwietnia 2023 - 3 marca 2024, godz. 10:00

bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Na wystawę składają się fragmenty oryginalnych wypowiedzi bohaterek tamtych wydarzeń, cytaty z utworów poetyckich, tekstów wspomnieniowych i naukowych, wraz z ich interpretacją przełożoną na formę fotografii lub plakatu.

Wiele kobiet w stanie wojennym musiało samotnie zmagać się z problemami dnia codziennego. Jest to mało znany, jednak niezwykle istotny wątek polskiej historii. Poprzez wykorzystanie szczerej, osobistej narracji, bliskiej indywidualnemu odbiorcy, chcemy przedstawić losy Polek, doświadczenia, które pozostawiły na ich życiu trwały, bolesny ślad- stwierdza Magdalena Przyklęk, studentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Wystawa została przygotowana z najwyższą starannością o detale - poddana wieloetapowemu procesowi weryfikacji artystycznej, merytorycznej, a także redakcji i korekcie. Realizacja tego wydarzenia jest ważnym elementem nauki studentów poprzez praktykę, zdobywanie realnego doświadczenia projektowego i organizacyjnego.

Zespół kuratorski: dr Konrad Knoch, Magdalena Przyklęk, Paulina Polak, Bartosz Roborecki, Kamila Szuta.
Projekt graficzny wystawy: Magdalena Przyklęk, Bartosz Roborecki
Autorki i autorzy prac: Daniel Bińko, Aga Felska, Łukasz Grelowski, Jędrzej Krukowski, Marcin Kryger, Magdalena Majewska, Klaudia Podczaszyńska, Paulina Polak, Magdalena Przyklęk, Magdalena Rakoczy, Jan Remiszewski, Bartosz Roborecki, Kamila Szuta
Organizatorzy: Europejskie Centrum Solidarności, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: