• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Black'n'Amber - wystawa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza na otwarcie wystawy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska "BLACK'N'AMBER- Michalina Owczarek", która odbędzie się 6 grudnia o godz. 19:00 w Galerii MSB (ul. Warzywnicza 1, Gdańsk).

14 grudnia 2023 - 26 maja 2024

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 23 zł

17 grudnia 2022 - 31 sierpnia 2024

bilety 33 - 35 zł
Na wystawie zaprezentowana zostanie kolekcja "BLACK'N'AMBER" autorstwa Michaliny Owczarek.
Michalina Owczarek jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego, a w 2018 doktorat pod tytułem "Rozkład Formy-Budowa Formy" pod kierunkiem prof. Andrzeja Bossa. Swoje umiejętności poszerzała w trakcie stypendium na uczelni ESAD w Matosinhos w Portugalii. Po studiach odbyła staż w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje w Katedrze Biżuterii w macierzystej uczelni. Jej prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz w Galerii Sztuki w Legnicy. W 2017 roku artystka otrzymała nagrodę MSB na Festiwalu Srebra w Legnicy.

Tak, o swojej kolekcji mówi artystka:
BLACK'N'AMBER to moja najnowsza kolekcja łącząca ze sobą prostotę i elegancję. Pragnęłam odejść jak najbardziej od tradycyjnej biżuterii z wykorzystaniem bursztynu, której większości ludzi kojarzy się z bogactwem formy, tworząc minimalistyczne brosze, noszące znamiona rzeźby. Punktem wyjścia całej kolekcji jest połączenie bursztynu z jednym kształtem, modułem, który przechodzi transformacje. Dzięki cięciu, wyginaniu czy zmianie powierzchni wykorzystana forma zyskuje nowe wartości estetyczne podkreślając na różne sposoby dominantę jaką jest bursztyn.

Patronat wydarzenia:

Prezydent Miasta Gdańska
gdańsk.pl
Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi
Galeria Sztuki w Legnicy
pb.info.pl

Opinie

Sprawdź się

Które święto przyczyniło się do powstania teatru antycznego?